Зв’язки лідерки «Батьківщини» з ДПЗКУ простежуються ще й через заступницю голови корпорації.

Вранці, 13 серпня, при спробі покинути Україну затримали керівника Державної продовольчо-зернової корпорації Андрія Власенка, призначеного на цю посаду за лобіювання лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

Щоправда, остання пов’язана з ДПЗКУ не лише через затриманого керівника корпорації, про що свідчить документ, отриманий журналістами Дзеркала Тижиня від джерел у Нацполіції. Зв’язок родини Тимошенко із Державною продовольчо-зерновою корпорацією простежується ще й через заступницю Власенка – Олену Волкову.

Так, згідно з отриманою від джерел довідкою, у березні 2021 року донька Тимошенко Євгенія отримала від матері та чоловіка Артура Чечьоткіна 7 млн доларів. Зокрема, лідерка «Батьківщини» перерахувала доньці 4 млн доларів, а її зять – 3 млн доларів.

А вже Євгенія Тимошенко протягом березня перерахувала всю суму на користь ТОВ «Валея», як оплату за договором про надання послуг з пошуку, підбору та поставки обладнання.

Після цього протягом березня-квітня 2021 року компанія «Валея» переказала 7 млн доларів на користь компанії ELIOVP BVBA (Бельгія) як попередню оплату за обладнання. ELIOVP BVBA займається продажем обладнання для майнінгу.

Зазначимо, що Тимошенко-старша мала право на таке вкладення. Адже після того, як американська компанія Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom виплатила 11 млн доларів в рамках досудового врегулювання за підготований 2012 року «незалежний» звіт Мін’юсту у справі Юлії Тимошенко, остання отримала 5,5 млн, так би мовити, легальних доларів.

Ще стільки ж у рамках цієї справи отримав народний депутат «Батьківщини» Сергій Власенко (не є родичем керівника ДПЗКУ Андрія Власенка). Депутат Власенко задекларував ці надходження як «іноземний дохід», а Тимошенко – як «компенсацію збитків, нанесених політичними репресіями 2011-2014 років».

Однак, цікавим є те, що засновницею, директором та бухгалтером створеної 2014 року компанії «Валея» значиться Олена Волкова. Вона ж у лютому 2021 року стала в. о. заступниці голови правління АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» Андрія Власенка.

І це не єдина ниточка, яка пов’язує ДПЗКУ з родиною Тимошенко. Так, у серпні 2020 року Олена Волкова на власний рахунок внесла готівкою 2 млн грн. Пізніше ці кошти були перераховані на користь ТОВ «Валея» як безпроцентна зворотна фінансова допомога.

Сама ж Волкова отримала ці кошти як фінансову допомогу від Оксани Стаховської, яка попередньо отримала їх від продажу квартир. Однак примітно, те, що під час продажу квартир від імені Стаховської за довіреністю діяв Леонід Чечьоткін – батько зятя Тимошенко Артура Чечьоткіна.

За даними, правоохоронці проводять низку обшуків у компаніях, афілійованих з Артуром Чечьоткіним.