Декілька днів тому Київський апеляційний суд шокував усіх українців, коли вирішив скасувати рішення про заочний арешт колишнього президента-втікача Віктора Януковича. Згодом в суді вирішили пояснити своє рішення — там почали стверджувати, що прокурор не довів факт оголошення Януковича у міжнародний розшук.
На новий резонансний скандал уже відреагувала команда очільниці Офісу генерального прокурора Ірини Венедіктової. В ОГП заспокоїли українців, нагадавши, що стосовно Януковича діє друге рішення про заочний арешт, також суд виніс постанову про його затримання для обрання запобіжного заходу. Про це повідомив заступник керівника департаменту по “справах Майдану” ОГП Денис Іванов.
“Це рішення (Київського апеляційного суду) не означає, що у Януковича є можливість повернутися, і щодо нього не будуть застосовані заходи кримінально-правового характеру. Ви всі знаєте, що в справі щодо державної зради вирок вступив у законну силу, він засуджений до 13 років позбавлення волі. В іншому кримінальному провадженні.. щодо захоплення державної влади щодо Януковича обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. І щодо цього рішення захист зараз проводить певні апеляційні процедури. Вчора засідання було відкладено, наступне призначено на 28 грудня цього року”, — наголосив Денис Іванов.
Окрім того, він звернув увагу на те, що після винесення ухвали про скасування заочного арешту прокуратура звернулася до суду для дачі дозволу на затримання Януковича.
За словами чиновника, слідчий суддя Печерського суду дала дозвіл в разі появи підозрюваного Януковича затримати його і доставити в суд для вирішення питання про застосування запобіжного заходу. Однак, що важливо розуміти, Київський апеляційний суд досі не видав повний текст рішення про скасування заочного арешту для Януковича.
Варто відмітити, що на днях команда очільниці Офісу генерального прокурора Ірини Венедіктової вперше публічно визнала, що існує тенденція затягування розгляду судам матеріалів за звинуваченнями в “справах Майдану”. Саме тому в ОГП відзначили важливість винесення рішень про заочний арешт фігурантів. З такою гучною заявою виступив керівник департаменту з розслідування “справ Майдану” Офісу генпрокурора Олексій Донський під час пресконференції 20 листопада.
“На сьогодні набули законної сили обвинувальні вироки стосовно 21 особи (за обвинуваченням у злочинах, скоєних стосовно учасників Революції гідності — ред.). (…) Ми теж вважаємо, що за 7 років 21 вирок — це дуже мало (…) тобто питання затягування судового розгляду є дуже болючим”, — наголосив Олексій Донський.
Окрім того, член команди Ірини Венедіктової звернув увагу на те, з початку 2020 року у “справах Майдану” постраждалими визнані понад 2 тис. осіб, 37 осіб були притягнуті до кримінальної відповідальності, з яких 26 правоохоронців, троє суддів і вісім цивільних.
“Стосовно 27 підозрюваних було обрано запобіжний захід — тримання під вартою заочно”, — зазначив посадовець.