Голова Госпродпотребслужби України Володимир Лапа прокоментував результати лабораторного тестування дитячої молочної продукції, в рамках якого в дитячих йогуртах і молоці українського виробництва були виявлені антибіотики в забороненій кількості, повідомляє Корупція.інфо

За інформацією видання, так відреагувала Госпродпотребслужба на обґрунтовану скаргу споживача. У зв'язку з тим, що в дитячій молочній продукції двох українських компаній виявлені антибіотики.

Як повідомив Лапа, відповідно до закону України «Про дитяче харчування» служба зобов'язана відреагувати на виявлені порушення, так як для цього є дві підстави: перше – це включення в план перевірок, так як заднім числом перевірку не можна зробити. Друге – це обгрунтована скарга споживача.

Так, в рамках соціального експерименту із залученням Всеукраїнської асоціації захисту прав споживачів «Споживча довіра» і Державного центру сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції 2 серпня були відібрані зразки ряду молочних продуктів для дитячого харчування.

«Наявність антибіотиків було виявлено в 4 з 11 перевірених зразків (при практичному межі виявлення 0,00005 мг / кг), тобто в 36% від перевіреної кількості. Зокрема, мова йде про виробника ПАТ «Яготинський молокозавод» та ВАТ «Комбінат« Придніпровський », – зазначає видання.