У Львові зірвали чергові громадські слухання, на яких мали обговорити підвищення тарифів у маршрутках. Через це ледь не побились водії та афганці.

Михайло Сидорович, керівник ЛК АТП №1 наголошує, що тариф на перевезення має бути не менше 4 гривень.

Керівник транспортного підприємства «Міра і К» Микола Шкурган подає результати розрахунків вартості квитка в залежності від ціни на паливо: «На сьогоднішній день ціна на бензин є 20,5 грн. Якщо є 100% компенсації, вартість має бути 4, 68 грн, якщо нема компенсації – 6,70 грн».

Він також пропонує відсторонити водія від оплати за проїзд та ввести безготівкову оплату. Присутні на громадських слуханнях мешканці наперебій запевняють його, що в такому випадку вартість перевезень буде у три рази дорожча за його показники.

У момент найзапеклішої суперечки водії маршруток та афганці, теж присутні на слуханнях, переходять на крик та нецензурну лайку і починають лізти у бійку. Їх рознімають, а громадські слухання оголошують зірваними. «Моя суб’єктивна думка, що це була спроба дискредитувати місто і нашу громаду», – прокоментував модератор Юрій Лукашевський.

Присутній на обговоренні депутат Львівської міської ради Любомир Мельничук розповідає: він підозрює, що перевізники давно домовились з міським головою про ціну, а громадські слухання – лише формальне виконання закону.

«Коли хтось хоче зробити бутафорські громадські слухання, нагнавши водіїв, то ця ситуація набуде негативних наслідків. Влада намагається економічний тягар повісити на шию найменш захищених верств населення». Крім того, він вважає, що в розрахунках вартості проїзду беруться заздалегідь неправдиві показники кількості пасажирів, а в той час водії не хочуть слідкувати за якістю перевезень, не прибираючи у транспортних засобах та вчасно не ремонтуючи їх.

Дату наступних громадських слухань поки що не оголошували.

фото: Ю.Сівакова

 

«Вголосу».