a259d2c7307bb087dea28b0748fae3ba

29 травня, у першу річницю загибелі військового Сергія Кульчицького у Львові вшанували його честь і пам’ять. Відтак на території військової частини №3102 генерал-майору офіційно відкрили пам’ятник.

Вшанування річниці загибелі розпочалось із богослужіння у військовому храмі Архистратига Михаїла на території Львівського полку Національної гвардії України.

На Личаківському цвинтарі, де похований генерал-майор Сергій Кульчицький, рідні та товариші по службі помолились за упокій загиблого та поклали квіти до його могили.

Участь в урочистостях взяли військові генерали і побратими, сім’я загиблого, священнослужителі різних парафій, голови облради та обласної адміністрації, міський голова Львова та прості львів’яни. Героєві присвятили хвилину мовчання, поклали квіти та освятили пам’ятник.

«Якщо ви уважно подивитесь на цей образ, то побачите відкриту чисту вільну людину. Він воював за волю, за свободу і загинув вільно… Я б хотів, щоби ми всі з вами розуміли слова "бути вільним" так, як розумів генерал Кульчицький – бути чесним, відважним, бути першим, показувати приклад, вести за собою. Він – людина честі, відваги і приклад бути вільним. Тільки вільні люди можуть збудувати вільну Україну. Честь нашому генералу! Слава Україні!», – зазначив міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, рівно рік тому начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії разом з 11 своїми підлеглими військовими виконував бойове завдання в місті Слов’янську, що на сході України. Того дня вертоліт МІ-8, у якому знаходилась група разом з генерал-майором, збили терористи неподалік гори Карачун.

За словами генерал-лейтенанта Національної гвардії Миколи Балана, «це були одні з перших втрат в антитерористичній операції, тим більше, що вона була перша така масова. Тому вона, напевно, послужила таким поштовхом для того, що це вже справжня неоголошена війна, до якої треба серйозно ставитися».

Хоча народився Сергій Кульчицький у Німеччині, та за духом був справжнім українцем. Батько героя був сотником УПА. А самого Сергія Кульчицького згадають як сильного духом та завжди готового долати перешкоди.