dsc_0971

День розпочався Архієрейською Божественною Літургією у Соборі святого Юра, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Опісля відбулися відкриття й освячення пам’ятника Андрею на Святоюрській площі.

Про це повыдомляє День, передає  Корупція.Інфо

Урочистості затрималися – духовенство і присутні на площі перед монументом миряни, котрих зібралося до 20 тисяч, чекали на прибуття Президента України Петра Порошенка та Марини Порошенко. Високі гості запізнилися майже на годину.

Варто зазначити, що від самого ранку у Львові рясно дощило. Але близько 13.00, тобто на час офіційного відкриття пам’ятника Шептицькому, виблиснуло сонечко. Не дощило й упродовж наступної, очікування Президента, години.

«Я надзвичайно вдячний Папі Римському Франциску за те, що в 150-ту річницю народження Владики Андрея апостольська столиця зробила важливий крок у процесі беатифікації нашого Митрополита і визнала його чесноти, – зазначив Президент. –  Сьогодні і ми з вами відновлюємо історичну справедливість і нарешті відкриваємо монумент Шептицькому у Львові. Та найкращій пам’ятник Владиці – сама Незалежна Україна, яка крокує до родини європейських народів».

Президент також говорив про те, що такі люди, як Митрополит Шептицький – це золотий фонд України, позаяк Владика на основі церковної структури створив прообраз національного українського організму. «Своїм життям він довів, що ідоли завжди падають, а віра, надія, любов залишаються з нами.

Про це повідомляє День, передає Корупція.Інфо

І Господь Бог теж залишається з нами. Назавжди… Упевнений, що ми подолаємо усі випробування – здійсниться пророцтво Митрополита Андрея, яке він висловив у свій предсмертний час:  «Україна вивільниться ся від свого упадку і стане державою могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати іншим високорозвиненим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода  пануватимуть у ній».

«Безперечно, можна сказати, що історія встановлення пам'ятника Митрополитові у Львові – це історія боротьби українців за свою свободу. І змагання встановити пам’ятник Митрополитові – невід'ємна частина визвольних змагань нашого народу за свою історію, свою свідомість, церковну і національну ідентичність, за сьогодення і краще, Богом благословенне, майбутнє», – розпочав вітальне слово до мирян Блаженніший Святослав. Глава УГКЦ згадав, що 2015-го минає 80 років від того часу, коли у Львові вперше з'явився пам’ятник Митрополитові авторства Сергія Литвиненка, який стояв у подвір'ї Національного музею, бо іншого місця йому не знайшлося. Згадав також скульптуру Владики 1932 року авторства Андрія Коверка у подвір'ї греко-католицькій академії. Обидві скульптурні композиції були знищені, бо «радянська орда нищила пам'ять про великих мужів і провідників української церкви і народу». 

Блаженніший вважає місце для пам'ятника Митрополитові правильним, бо його обрав народ, приносячи квіти і свічки – рівно, як і місце монумента Кобзареві у Львові.

«Ми бачимо бідного, вбогого монаха, підперезаного шкіряним ременем – чесноти, послуху й убогості, – сказав Святослав. – Ми бачимо Мойсея українського народу, який сходить зі Святоюрської гори, наче з українського Синаю, після не 40-денної, а 80-літньої молитви   і стояння перед Божим обличчям… Ми сьогодні кажемо: «Митрополите, ми йдемо за тобою, наш пророче, святителю і батьку». 

Урочистості тривають, і це велика святкова мистецька програма на площі, також – теле- і радіопрограми, присвячені Митрополитові, святкова академія та  ораторія Мирослава Волинського «Я тебе кличу» у Львівському театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

Заходи пам'яті Шептицького триватимуть й надалі – до 1 листопада, дня смерті Владики. Зокрема, завтра, 30 липня, у Національному музеї у Львові (вул. Драгоманова, 42) відкриють меморіальну виставку «На пошану Основнику».

dsc_0420 dsc_0418 dsc_0401 dsc_0433 dsc_0466 dsc_0725 dsc_0646 dsc_0642 dsc_0519