fotorcreated_d53d4

У мережі поширюються повідомлення з закликами не відвідувати ресторан Vapiano Lviv (вул. Гнатюка, 12А) , звідки вигнали переселенця Романя Кисляка з ДЦП, передає коеспондент Львівського порталу.

роман

Як відомо, журналістка Олена Кулигіна повідомила про прикру події у себе на Facebook. За її словами, Романа до цього ресторану запросили друзі. Роман прийшов трохи завчасно, але коли він спокійно чекав на свого товариша, до нього раптом підійшов один із офіціантів, і нічого не кажучи, почав “за шкірку” витягати відвідувача  на вулицю.

Учора ввечері, 6 лютого, заклад вибачився перед Романом: «Ми погоджуючись з тим, що вчора Романа попросили покинути заклад,( наголошуємо : не “викинули” чи “виштовхали”) але це було зроблено не з причин його фізичних вад, ні, ні в якому разі! Сталася прикра помилка, за якої офіціант розцінив Романа як підозрілу особу.»Ми зв’язалися з Романом і вибачитися за цю неприємну ситуацію. Роман сприйняв це з розумінням і прийняв наші вибачення».

Втім офіціанта, який образив Романа, не звільнили, і загалом у ресторані не вважають подію дискримінацією. Саме через це мешканці Львова та активісти почали закликати містян не відвідувати цей заклад. Зокрема, журналіст та викладач УКУ Отар Довженко у себе на сторінці у Facebook написав, що замість того, щоб покарати винних, Vapiano Lviv намагається виправдатися.

«Якщо коротко, то Рома Кисляк, свята людина, прийшов на зустріч до ресторану Vapiano Lviv і був викинутий звідти, бо його зовнішність видалась офіціанту підозрілою. Рома, позаяк він справді свята людина, не збирався навіть жалітися, але розповів про пригоду друзям, тому ситуація набула розголосу. Замість покарати мудака, який уважає симптоми ДЦП підставою для приниження клієнта, і посипати голову попелом, адміністрація відбріхується. Мовляв, не викидали, а попросили вийти, проведемо тренінги для офіціантів, вирішуємо питання», – написав О. Довженко.

 

Нині у соціальних мережах шириться заклик бойкотувати заклад.Таким чином,  Микола Мишовський, журналіст та головний редактор CREDO створив картинку з надписом #БойкотVapianoLviv.

 

 

Письменник Юрій Винничук також висловився з приводу інциденту.

«Найогидніше, що образили людину-біженця. Людину, яка попри все дає собі раду. І при цьому залишається християнином, який усе всім вибачає, бо це, як з’ясовується, з ним уже не раз бувало. І він вибачає. 
Я теж християнин, але не думаю, що мав би цей ляпас Львову вибачити. Бо це Львів викинули за двері. Львів, який завжди був усміхненим і відкритим.», – написав письменник.

 

 

А ось Всеволод Поліщук гастронавт у Клубі Галицької кухні написав наступне:

 

 

Нагадаємо, що Роман Кисляк – водій із Донецька, який працює у Львові таксистом, попри те, що хворий на ДЦП. Чоловік – вимушений переселенець. Вчора, 5 лютого, його вигнали із ресторану у Львові, не пояснивши причини такого ставлення. Про це повідомила журналістка Олена Кулигіна на своїй сторінці у facebook. Адміністрація закладу вибачилася за поведінку свого персоналу перед Романом Кисляком й пообіцяла, що проведе роз'яснювальнуа роботу та інструктаж щодо поводження зі всіма гостями ресторану.

Сам ж Роман Кисляк написав, що після вибачень керівництва ресторану конфлікт вичерпано.

 ‡агрузка...