рада 2

У парламенті сьогодні зареєстрований проект Виборчого кодексу України.

Відповідний документ № 3112-1 подали перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій, народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Олександр Черненко і нардеп від "Народного фронту" Леонід Ємець, передає Корупція.Інфо.

За даними прес-служби "Блоку Петра Порошенка", проект Виборчого кодексу отримав позитивний висновок Венеціанської Комісії.

"Пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів), що вимагає введення регіональних виборчих округів, й одночасно зберегти стимули до підтримки загальноукраїнського характеру політичних партій, недопущення їх регіоналізації, що може нести загрозу подальшого поглиблення міжрегіональних конфліктів та дестабілізації ситуації в державі", – заявив народний депутат Олександр Черненко.

Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів Верховної Ради Криму, обласних рад, а також міських рад тих міст, в яких кількість виборців не перевищує 90 тис. осіб. До таких міст належать всі обласні центри, а також кілька інших міст обласного значення. На виборах мерів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості.

Черненко зазначив, що кодекс буде складатися з трьох книг: загальна частина, загальнонаціональні вибори, місцеві вибори.