У Трускавці на сесії міської ради власник молочного комплексу «Карпатські Луки» Анатолій Руденко звинуватив прокурора Трускавця Лонгіна Мігоцького під час його звіту перед депутатами в покриванні рейдерів, які захопили недавно його підприємство.
Прокурор, за словами підприємця, проявив бездіяльність, не відреагував на його звернення і не захистив підприємство від рейдерської атаки бандитів.
«У результаті такої бездіяльності прокурора, підприємство зупинилося, понад двісті працівників втратило роботу», – заявив А.Руденко.
Чимало претензій до роботи Л. Мігоцького висловили депутати. Так, Сергій Мицик запитав у прокурора, чому той не відреагував на його депутатське звернення в прокуратуру щодо оформлення земельних ділянок ПАТ «Львівобленерго» у Трускавці.
За словами народного обранця, у місті є 15 підстанцій, які належать приватній структурі ПАТ «Львівобленерго». Ці об’єкти розташовані на земельних ділянках, які належать громаді і відповідно до законодавства, ПАТ «Львівобленерго» мало би сплачувати місту значні кошти за використання цих ділянок, але не платить і навіть не хоче їх оформляти відповідним чином, зрозуміло, щоб не платити. Міська рада кілька разів зверталася до керівництва обленерго з листами-вимогами діяти відповідно до законодавства, а у відповідь власники підстанцій відповідали, що це земля міста і вони не мають до неї відношення.
Депутат Мицик вирішив заручитися підтримкою прокуратури, але, натомість, прокурор Мігоцький скерував звернення в інспекцію сільського господарства, а та у свою чергу, назад – у міську раду. Такий своєрідний футбол. Тобто, прокуратура не стала допомагати міській раді у її відстоюванні інтересів громади. На сесії прокурор пообіцяв у цій справі посприяє, хоч і «не вважає це своїм обов’язком».
Секретар ради Петро Шумин задав Лонгіну Мігоцькому риторичне питання: якщо земельні питання – це не компетенція прокурора, як от із земельними ділянками під підстанціями, то тоді чому прокурор ревно займався земельною ділянкою на Шевченка, 1, яка була продана ПП «Фенікс», а ПрАТ «Трускавецькурорт» подав скаргу у прокуратуру і прокурор став на бік ПрАТу? Втручання прокурора завдало місту значних збитків. Депутати кажуть, що прокурор у спірних питаннях дуже часто ставав на бік великих суб’єктів господарювання, коли міська рада висувала до них якісь претензії.
Ще депутати пригадали прокурору Лонгіну Мігоцькому минулорічні події Майдану, які переросли в Революцію гідності. Тоді на позачерговій сесії і на віче прийняли звернення до тодішнього президента Януковича, в якому засудили дії влади. А прокурор оскаржив це звернення і подав до суду, а суд – підтримав прокурора, тобто дії депутатів міської ради були визнані неправомірними. Наступні події, які відбувалися в країні, засвідчили, що депутати були праві. Але прокурор навіть зараз залишається при своїй думці: засуджувати дії президента Януковича депутати не мали права. Також депутати запитали у прокурора, чи не чинився тиск на нього по службовій вертикалі. Прокурор сказав, що ні, не чинився, тобто він діяв у відповідності до своєї внутрішньої позиції і це була його власна ініціатива.
А ще депутати пригадали Лонгіну Мігоцькому виділення земельної ділянки під будівництво прокуратури на вулиці Мазепи, коли прокурор не просто сам заплющив очі на порушення процедури, яка вимагала спочатку прийняти детальний план, а потім виділити земельну ділянку, а й тиснув на депутатів, був постійно присутній на сесіях. Коли ж рішення про виділення земельної ділянки було прийняте, прокурор перестав ходити на засідання ради. Але такі дії вже не мають стосунку до права – це моральні критерії, а їх прокурор до уваги не бере. Він так і сказав на сесії: «Я руку до серця не прикладаю, бо це не право, а фізкультура».
А даремно, люстраційний комітет щодо Лонгіна Мігоцького цікавитиме багато речей – і правових, і моральних. Про його діяльність свідчитиме не куца доповідь, а люди. Частину своєї правди і свого права вони і сказали прокурору Трускавця на сесії.
Джерело: ZIK