Поліцейські «винайшли» нову причину зупинки водіїв — за занадто часте моргання поворотника. Відео з інцидентом було опубліковано в одній з соцмереж, передає Корупція.Інфо

Про те, наскільки правомірно діяли інспектори, Autonews.ua розповів автоблогер Олександр Куницький (zpsanek).

"Знаєте, чому ми вас зупинили? У вас незрозуміла частота моргання поворотників. Включіть лівий поворот і включіть правий, і ви побачите, що правий поворот моргає не з такою частотою як треба", — сказав патрульний.

Популярне: Лічильників не буде: В Україні вступив у дію закон. Як тепер українці платитимуть за послуги ЖКГ

Пояснити, як він виміряв частоту мигання лампочки і якою вона повинна бути, поліцейський не зміг.

Автоблогер Олександр Куницький пояснює, що, швидше за все, в автомобілі дійсно була несправність, але зупиняти автомобіль поліцейські все одно не мали права.

«Мова йде про ситуацію, коли на тих чи інших машинах є реле, яке інформує водія, якщо не працює один з повторювачів повороту. Зазвичай їх в машині три: бічний, передній і задній. Якщо якийсь вийшов з ладу, реле сигналізує це тим, що починає частіше вмикати сигнал повороту, щоб водій відреагував і замінив лампочку. Я думаю, що в даному випадку водія зупинили, і поворотник блимав частіше, ніж він повинен блимати. Але в ПДР абсолютно немає інформації, з якою частотою повинен блимати поворотник. Отже, причина зупинки була незаконною.

Поворотник працював, хоча, можливо, не всі його повторювачі з трьох. Поліцейські бачили, що поворотник працює, просто не з тією частотою. Вони неправильно зробили акцент на причини зупинки і вийшов такий курйозний випадок. Це не тягне жодних штрафних санкцій. Потрібно просто відвідати СТО і усунути несправність", — сказав Autonews.ua Олександр Куницький.