Верховна Рада звільнила Максима Степанова, Владислава Криклія і Ігоря Петрашка. В ризику перебувають ще декілька міністрів.

Але кого саме звільнити – вирішуватиме президент. Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив політолог Володимир Фесенко.

За його словами, в зоні ризику – ще декілька міністрів, зокрема і чинний прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ризикну припустити, що серед них (міністрів –ред.) і прем’єр-міністр. Але в нього ще є час, щоб довести свою ефективність”,– зазначив Фесенко.

Він зауважив, що на місце Шмигаля можуть претендувати двоє з трьох міністрів, яких сьогодні, 20 травня, обрали. “Вони проходитимуть “обкатку”. Якщо продемонструють більшу ефективність, ніж чинний прем’єр, тоді, можливо, до кінця 2021 року матимемо нового прем’єра”, – вважає Фесенко.

Або до літа, або восени 2021 року, на думку політолога, може відбутись заміна ще двох – трьох міністрів. Є чутки, що звільнять міністра фінансів Сергія Марченка.

“Кажуть, що є ризик для міністра екологічної політики. Але цей список може бути продовжений. Все залежить від обставин і від оцінки міністрів особисто президентом”, – сказав експерт.

Фесенко зауважив, що Володимир Зеленський має свої кадрові принципи, серед них:

  • поєднання досвіду і нових облич;
  • обов’язкова командність;
  • ефективність роботи.

“Тих міністрів, які не продемонструють командність, будуть занадто конфліктними, діятимуть всупереч командним інтересам і не продемонструють ефективність у своїх напрямках, їх можуть звільнити”, – додав політолог.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 18 травня парламент звільним трьох міністрів. Якщо міністр інфраструктури Владислав Криклій та економіки Ігор Петрашко самі написали заяви на звільнення, то очільник МОЗ Максим Степанов йти не хотів: подання про його відставку зробив прем’єр Денис Шмигаль. 

Під час засідання 20 травня депутати призначили трьох нових керівників міністерств: керівником Мінекономіки призначили голову податкової Олексія Любченка. Мінінфраструктури очолив керівник “Укравтодору” Олександр Кубраков. МОЗ – санлікар Віктор Ляшко.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.