суд2

У Харкові апеляційний суд області засудив 45-річного жителя обласного центру до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна за напад на військову частину.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області, передає Корупція Інфо

Чоловіка визнали винним відразу за трьома статтями Кримінального кодексу України – вчинення розбійного нападу на військову частину, вбивство військовослужбовця та незаконне поводження зі зброєю.

У жовтні 2012 року Дзержинський районний суд Харкова визнав чоловіка винним у цих злочинах і засудив до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак засуджений і його захисник подали апеляцію.

У листопаді 2014 року апеляційний суд Харківської області апеляційну скаргу частково задовольнив. Ураховуючи той факт, що засуджений не був ініціатором злочину, а вистрілив випадково, покарання було пом'якшено до 15 років позбавлення волі.

Але з цим рішенням суду не погодився державний обвинувач і подав на нього касаційну скаргу.

"Улітку поточного року Вищим спеціалізованим судом України скарга прокурора було задоволена, справу направлено на новий апеляційний розгляд. Суд зазначив, що пом'якшуючи покарання злочинцеві, апеляційний суд не врахував, що чоловік скоїв три особливо тяжких злочини із застосуванням зброї, об'єктом яких були життя трьох військовослужбовців, і мав намір заволодіти вогнепальною зброєю для подальшої злочинної діяльності", – пояснили в прокуратурі.

У жовтні 2015 апеляційний суд вирок суду першої інстанції залишив без змін.