ке

У Харкові на першій сесії міської ради 7 скликання Геннадій Кернес приніс присягу і офіційно вступив на посаду міського голови.

Про це повідомляє "Об'єктив TV", передає Корупція Інфо

"Я, Геннадій Кернес, присягаю додержуватися Конституції України та законів України при виконанні даних мені повноважень, поважати, захищати і відстоювати права та законні інтереси жителів міста Харкова", – сказав Кернес.

Голова міської виборчої комісії Ганна Биндич вручила йому посвідчення, електронну картку для голосування і посадовий знак мера Харкова.

Нагадаємо, міський голова обирається на 5 років і здійснює свої повноваження на постійній основі. Він очолює виконавчий комітет міської ради, головує на засіданнях міської ради.

Геннадій Кернес 5-й міський голова з часів Незалежності України, займає цю посаду з листопада 2010 року. 25 жовтня 2015 року він знову виграв місцеві вибори в один тур з результатом у 65,8%.

В цей же час під будівлею міської ради близько 200 активістів 30 громадських організацій пікетують міськраду. Мітингувальники вимагають відкритого засідання міської ради, реформування органів міської ради та скорочення штату працівників, який зараз становить 2 500 осіб. Ще вони виступають проти монополії влади на призначення секретаря міськради, і одне з найболючіших питань залишається питання декомунізації і перейменування вулиць. Вхід у міську раду охороняють правоохоронці.

Нагадаємо також, що в Полтаві розглядається в суді кримінальна справа якому Кернес проходить в якості підозрюваного. Кернесу і його охоронцям Віталію Блиннику і Євгену Смицкому офіційно висунуто звинувачення за трьома статтями: ч. 2 ст. 146 КК України ("Катування") — карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк; ч. 2 ст. 127 КК України ("Незаконне позбавлення волі або викрадення людини") — карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років; ч. 1 ст. 129 КК України ("Погроза вбивством") — карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років. Сам Кернес заявляє, що кримінальна справа проти нього сфабрикована.