У середу вранці, 8 лютого, о 6 годині ранку ватажок терористичного угруповання "Сомалі" Михайло Толстих на прізвисько "Гіві" був убитий в окупованому Донецьку. Інформацію вже підтвердили в так званому міністерстві оборони ДНР.

У соціальних мережах вже з'явилися перші версії вбивства. У "міністерстві оборони ДНР" повідомили, що на місці події працює слідча група і вже звинуватили в тому, що трапилося українські ДРГ, передає Корупція.Інфо

Смерть Гіві стала черговою і далеко не єдиною – так 4 лютого в результаті вибуху автомобіля в центрі Луганська загинув "начальник управління Народної міліції" так званої ЛНР Олег Анащенко. 27 січня помер колишній ватажок "ЛНР" Валерій Болотов, 16 жовтня загинув командир підрозділу бойовиків Арсен "Моторола" Павлов.

Жителі Донбасу, в тому числі і прихильники сепаратистів, стверджують – в версію про українську диверсійно-розвідувальну групу не вірять.

"Пішла локшина на вуха. Кого ви цим годуєте. Пред'явіть хоч одного українця. Тут або вашу МГБ потрібно розганяти, або в ній сидять продажні українці, які все це і здійснюють", – пише Євген Скоробогатов.

"Ліквідували Гіві. Як не страшно це звучить, але я чекав цієї новини …

Популярне: Подивіться і очманійте! Від статків співмешканки нового очільника поліції паморочиться в голові

Це було лише питання часу і місця. Зачищають всіх "старих авторитетів", чиї імена непідробно асоціюються з Новоросією", – пише Олег Третьяков.

"Загалом якщо це українці вбили, то у нас тут просто прохідний двір і діра, якщо ж не українці, то це взагалі дно", – розмірковує Денис Селезньов.

Багато донеччан – відкриті прихильники "ДНР" зізнаються – в версію з української ДРГ не вірять. А ось в те, що зачистка найбільш активних бойовиків триває – про це впівголос говорять уже всі.

Російський журналіст Руслан Остапенко з початку АТО відправився воювати на боці бойовиків. Смерть Гіві він передбачив ще під час похорону Мотороли, так як бачив і знає ситуацію зсередини.

"Прикро за те, що це лише чергова жертва зачистки, яку стали проводити на Донбасі більше року тому. Першим став Бетмен.

Ось особисто я не вірю в те, що в будинок який так охороняють могли пробратися якісь там ДРГшнікі і змогли непомітно закласти в ліфт вибухівку. Це маячня. Мотороллу прибрали так само як прибрали Мозгового і Дрьомова. І приблизно навіть припускаю хто і як це міг зробити. Так що гріха таїти? Всі хто більш-менш в темі розуміють що відбувається. Мозговий і Дрьомов загинули через відкриту конфронтацію з главою ЛНР Плотницьким, який не просто здавав людей укропам, а ще й російську гуманітарку розпихав по своїх магазинах.

На рахунок ворогів Моторолли. Я спілкувався з бійцями які втекли зі Спарти. І ось що вони розповідають. По-перше Арсена Павлова за очі часто називали "Постачальник м'яса". Чому? Та все просто – людей в Спарті не шкодували. Снайперів виманювали так би мовити "на живця". Причому найчастіше живцем був необстріляний боєць. За відмову можна було отримати кулю в ногу. По-друге кулю в лоб можна було отримати за запах алкоголю. З одного боку це правильно (п'яний натовп зі зброєю жахливий), але з іншого боку як пояснити це матері, яка ростила сина? Та й в цілому у харизматичного командира було досить байдуже ставлення до людей. Просто з нього зробили героя. Як робили героїв у Велику вітчизняну. Другий момент – це внутрішні терки. Війна – прибутковий бізнес, а наявність зброї і натовпу відданих бійців дає багато привілеїв. Цілком може бути, що сфери інтересів перетнулися і як результат – вдалий замах. До того ж не варто забувати, що Захарченко – близький друг Ріната Ахметова, і саме тому за весь час бойових дій жоден ахметовський об'єкт не постраждав. Думаю, що наступним у списку загиблих героїв стане Гіві".

І в Україні, і в Росії, і в ОРДЛО експерти переконані: керівництво бойовиків зачищають, щоб на Донбасі провести вибори і інтегрувати регіон в Україні.

"Підготовка до реінтеграції Донбасу, судячи з усього, йде повним ходом. Одіозне начальство місцевих бойовиків зачищають, з чим безглуздо

Києву не погодитися. Середня і нижня ланка сепаратистів після такого роду акцій гарантовано буде робити те, що скажуть. А вибори, як сказав німецький посол, можна проводити і при російських військах (головний аргумент Києва – виведення військ). На жаль, час таки зіграв проти нас. Скоро прийдуть нові-старі князі Донбасу", – зазначає журналіст Сергій Щербина.

"Очевидно, що буде в ЛДНР далі. Снайпер застрелить Захарченко. Вибухне машина Плотницького. До влади прийдуть "помірні" сепаратисти, які почнуть процес підготовки "виборів". А далі – впхають нам назад це добро, з усіма пунктами Мінських угод. Володимир "Збирач земель" і Петро "Миротворець". Про Крим забудемо", – пише журналіст-розслідувач Олександр Дубинський.

У соцмережах вже підрахували – з першої хвилі серед найактивніших командирів бойовиків залишилися колишній охоронець Горлівського машзаводу, який захопив Горлівку Ігор Безлер і екс-командир донецької "Альфи", який порушив присягу, Олександр Ходаковський.