У справі вбивства львівського бізнесмена Копитка знайдено російський слід. Про це у своїй статті пише журналіст газети "Ратуша" Микола Савельєв

"Виконавці цього злочину затримані. Працюємо над рештою роботи, яка у нас ще залишилась, щоб довести її до логічного кінця, через що розголошувати наперед всі результати я не збираюся", – повідомив на прес-конференції т. в. о. начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник Дмитро Загарія.

Він же зазначив, що у підозрюваних вилучено два автомати, кулемет, пістолет, гранати, набої та велику кількість боєприпасів та вибухівки. 

"Основна версія, яку розробляє слідство, — це поява тиждень тому біля повороту до села Шоломия білого "Сітроена Берлінго". Людині, якій два хлопці, пасажир і водій, чомусь не сподобались, впало в очі, що в підозрілих осіб, років 30-ти, короткі солдатські стрижки, камуфльовані штани і майки. В одного на руці татуювання — свастика, а на шиї – тризуб. В іншого на грудях – витатуюваний дракон (людський сосок був стилізований у вигляді ока дракона). Свідок мав короткий діалог із чоловіками. Вони відрекомендувались мешканцями Івано-Франківська, розповіли, що служили у 25-й десантній бригаді, воювали в АТО, чекають на товариша. Поліція "пробила" номер, який записав пильний громадянин, він виявився "лівим". Розмовляли "франківці" без жодного акценту. Поліція вважає, що саме цей дует на "Сітроені" підвіз зброю і виконував функції спостерігачів". 

Взяли цих хлопців упродовж двох діб у Києві, Львові, Чернівцях та Тернополі.

Зброю вилучили в гаражі на вул. Княгині Ольги, у нашого земляка.

Основна заслуга в цій справі, поза всяким сумнівом, лежить на карному розшуку Львівської області.

Як розповів начальник цієї структури Микола Гладюк, його співробітники опитали кілька тисяч свідків, зняли відеозаписи з більш ніж ста відеокамер. Саме завдяки цій титанічній праці в Тернопільській області вдалося виявити дві машини, на яких злочинці перевозили вибухівку та зброю.

Як поінформували надійні джерела, вони завербували одного з охоронців Копитка, який і надавав банді інформацію. Усі затримані — особи непересічні й більшість із них спонукальним мотивом своїх дій назвала гроші.

Замовник (за версією слідства — Дмитро Гаврилюк) пообіцяв їм за знищення Богдана Копитка два мільйони шістсот тисяч гривень (еквівалент ста тисяч доларів). Аванс — 600 тисяч гривень — вручили громадянину Монте (своє прізвище він змінив два роки тому).

З них 400 тисяч той передав Антоненку, висококласному мінеру, який має військову спецпідготовку. З цих коштів Антоненко повинен був 200 тисяч залишити собі, а ще 200 тисяч розділити між "подільниками" — Цукерником і Кольцовим.

Однак Антоненко віддав своїм товаришам лише по 15 тисяч, решту присвоїв.

Ці нюанси з’ясувалися вже після арешту.

Гроші Монте вручав безпосередньо Дмитро Гаврилюк, якого з львівським бізнесменом Володимиром Степановичем Дідухом, знаним у кримінальному світі як Вова "Морда", зв’язує багаторічна дружба.

Що цікаво, колишній мешканець Санкт-Петербурга громадянин Росії Кольцов має прекрасну вогневу і тактичну підготовку і з’явився в Україні лише в 2014 році. Він проживав у Львові і в Червонограді.

Найстаршому з членів кілерської групи 32 роки, наймолодший — водій Цукерник на прізвисько "Агент" — 1996 року народження. Попри певний бойовий досвід, учасників замаху підвело те, що вони переоцінили власні сили і виявили певне дилетантство. Вже після арешту мінери вирізали з асфальтового покриття по дорозі на Старе Село ще одну протитанкову міну.

Нагадаємо, 29 серпня у Старому Селі Пустомитівського району, що поблизу Львова, було підірвано й обстріляно з автоматичної зброї позашляховик "Мерседес", унаслідок чого загинуло троє чоловіків. Ще одного з травмами госпіталізували. Згодом з’ясувалося, що це авто належало ПАТ "Львівський холодокомбінат", лідеру ринку виробництва морозива, власником якого є бізнесмен Богдан Копитко.

Пізніше на місці, де було скоєно замах, знайшли ще приготовлений для стрільби гранатомет РПГ-26, а за тиждень — ще два саморобні фугаси.

Газета першою і єдиною в Україні дала опис двох убивць, за яким правоохоронці на той момент шукали і знайшли одного з нападників.