Росія відмовляється видавати вбивцю 17-річного краматорського школяра Степана Чубенка, який був викрадений і вбитий 28 липня 2014 групою терористів "ДНР". Про це у своєму Facebook розповів журналіст Юрій Бутусов, – передає Корупція Інфо

Популярне: Це сталося!!! Білий дім зробив надважливу заяву щодо війни на Донбасі, тепер все зміниться

 

"Степан їздив до Києва, щоб дізнатися в якому вузі він зможе отримати вищу освіту. Назад у Краматорськ повертався через Донецьк. 25 липня його схопили на вокзалі в Донецьку, під час обшуку виявили жовто-блакитну стрічку. У хлопчика були документи, бандити знали, що він неповнолітній", – пише він.

Чубенко жив у Краматорську, не приймав участь у політичних акціях, грав у футбол, писав вірші, зазначає журналіст.

"Однак за наказом командира батальйону найманців "Керч" Вадима Погодіна, його підлеглі Михайло Сухомлинов і Юрій Москальов вивезли хлопчика в село під Донецьком, і там Погодін наказав убити юнака – стріляли в Степана сам Погодін і Сухомлинов, Москальов співучасник вбивства", – написав Бутусов.

Вбивство невинного жителя Донбасу отримало величезний резонанс, провела своє розслідування "прокуратура ДНР", а ватажок бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко пообіцяв матері, що сина знайдуть і винних покарають, нагадав журналіст. 

"І самі бойовики задокументували свідчення місцевих жителів, які бачили, як Погодін убиває людей, і зокрема дітей Донбасу, яким він насаджував таким чином "русскій мір" і "путінський порядок". Вони вбили дитину, тому що вважали, що дитина зі стрічкою прапора своєї країни жити не повинна. Не хотіли возитися. Закопати було простіше", – наголосив Бутусов.

Виявилося, що Погодін убивав українців за наказом своїх російських "кураторів". Матеріали розслідування потрапили в українську прокуратуру Краматорська. Вбивць оголосили в розшук за кримінальний злочин, і один із виконавців спійманий українською поліцією.

"А Погодін за міжнародним ордером затриманий у Криму. Проте тепер у Росії піднялася хвиля протестів, щоб Погодіна не видавали "злісним укропам". Зокрема, російський пропагандист Борис Рожин заявив, що Чубенко – "правосек", Погодін заявив, що Чубенко "спалював людей у Будинку профспілок в Одесі", терорист Гіркин назвав його "російським патріотом". Вся російська агентура вимагає не видавати Погодіна – на їхню думку він убив не дитину, він убив "фашика", – пояснив журналіст.

У свою чергу колишній ватажок "ДНР" Ігор Гіркин заявив, що російські спецслужби Погодіна видавати не збираються.

"Вчора у російських бойовиків було велике свято – Погодіна видавати не збираються, за їхніми словами. Гіркін урочисто заявив, що будуть невеликі формальності і звільнять, що йому зараз терміново оформляють російський паспорт, щоб заднім числом заявити, що Погодін – росіянин, і тому видачі Україні не підлягає, що його покарають самі – знову відправлять на кримський пляж, відпочивати після важкої війни з полоненими дітьми, і хвалитися вбивствами страшних "правосєків", – додав Бутусов.