Під завалами можуть перебувати вижили

Понад 40 людей загинули під час авіаудару по мечеті в сирійському селищі Аль-Джина в сирійській провінції Алеппо.

США заперечують, що з'явилися в соцмережах повідомлення про те, що авіаудар по мечеті було завдано американськими військами, заявивши, що перевіряють інформацію про загибель мирних жителів. Про це повідомляє Російська служба ВВС, – Корпція Інфо.

Про жертви серед місцевих жителів повідомили правозахисники з Центру з моніторингу порушень прав людини в Сирії, а також волонтерська рятувальна організація "Білі каски".

"В ході рейду непізнані літаки завдали удару по мечеті в провінції Алеппо, позбавивши життя 42 людини, в основному мирних жителів", – заявив глава базується в Лондоні моніторингового центру Рамі Абдель Рахман.

Як додав Рахман, близько ста чоловік в ході удару були поранені. Частина вижили, можливо, знаходиться під завалами.


Центральне командування збройних сил США повідомило, що американські сили дійсно провели авіаудар в цьому районі – але не по мечеті, а за місцем збору бойовиків "Аль-Каїди", убивши в ході авіанальоту декількох з них.

Представник Центрального командування полковник Джон Томас сказав, що піддалося авіанальоту американських сил будівля знаходилася в 15 метрах від мечеті, і що по завершенні удару мечеть все ще стояла.

"Нашою метою була не мечеть, а будівлю, де проходила зустріч [бойовиків] – це в 15 метрах від мечеті, яка досі стоїть", – цитує Томаса AFP.

Американське командування, за його словами, проводить перевірку повідомлень про загибель мирних жителів.

У соцмережах з'явилися неперевірені зображення, нібито показують уламки ракети американського виробництва серед уламків мечеті.

Відомо, що російські і сирійські бойові літаки також діють у цьому районі.

Правозахисники, як правило, визначають належність авіації з боєприпасів і особливостей поведінки в повітрі, але в цьому випадку не називали винних.

Нагадаємо, Аль-Джина утримується антиурядовими сирійськими повстанцями. Село знаходиться приблизно в 20 км на захід від міста Алеппо.

22 грудня сирійські урядові війська офіційно оголосили про встановлення контролю над Алеппо, східну частину якого повстанці утримували чотири роки.

Популярне: Вибух у Запоріжжі: "Запоріжкокс" у вогні, є постраждалі