Посли Євросоюзу на шість місяців продовжили антиросійські санкції, запроваджені за порушення територіальної цілісності України. Вони діятимуть до кінця грудня.

Про це повідомляє іспанське головування в Європейській раді у Twitter.

“Посли країн ЄС домовилися про поновлення обмежувальних заходів у зв’язку з територіальною цілісністю України”, – йдеться у повідомленні.

Як уточнив журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк, рішенням послів ЄС було продовжено заборону на видачу віз та заморожування активів щодо 1800 осіб та організацій, які причетні до порушення територіальної цілісності України.

“Угорщині вдалося виключити три другорядні імені (із санкційного списку.), але спочатку вона хотіла виключити дев’ять (імен.)”, – написав Йозвяк.

Варто підкреслити, що прем’єр-міністрові Угорщини, який відомий своїми проросійськими наративами та спробами перешкодити наданню європейської допомоги Києву, не вдасться заблокувати процес інтеграції України в ЄС.

Таку думку висловив експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Сергій Герасимчук.

“Цитуючи моїх угорських колег: “Серце Віктора Орбана, можливо, лежить у Москві, але його банкомат стоїть у Берліні”. І виходячи з цього, необхідно розуміти, що у Європейського Союзу не так багато інструментів впливу на держави-члени, але один із ключових — це фінансовий інструмент”, — сказав він.

За його словами, те саме можна сказати про Сполучені Штати, у яких спектр інструментів навіть ширший.

“Ми бачили зовсім нещодавно, коли США відмовилися постачати в Угорщину бойові системи, і це відразу пом’якшило риторику Орбана. Тобто, я думаю, що Орбан може створити проблеми, але блокувати повністю процес європейської інтеграції України йому не вдасться, якщо щодо цього буде консенсус інших, більш впливових, членів ЄС”, — підкреслив Сергій Герасимчук.

Крім того, Орбан впевнено веде Угорщину до вильоту з Європейського Союзу.

Про це заявив колишній глава Центрального банку Угорщини, Андраш Сімор.

Сімор зазначив, що вихід Угорщини з Євросоюзу не є найбільш імовірним сценарієм, але “він можливий”.

“Його ймовірність становила 10% минулого року, наразі зросла до 20%-30%”, – зазначив він.

Зазначається, що дефіцит бюджету Угорщини зріс до рекордного показника після того, як прем’єр-міністр Віктор Орбан почав витрачати гроші перед минулорічними виборами, на яких він виграв.

Країна також має найвищу в ЄС інфляцію та ключову процентну ставку в той час, коли понад 30 мільярдів доларів допомоги ЄС залишаються заблокованими. Ці кошти були затримані блоком через відступ уряду від демократичних зобов’язань і ймовірне хабарництво.

“Я боюся, що уряд Угорщини спрямує країну в ситуацію, коли вихід з Європейського Союзу стане реальною альтернативою”, – сказав Сімор.

Як відомо, Угорщина постійно ставить палки в колеса Євросоюзу в наданні допомоги Україні. Зокрема нещодавно вона заявила про плани заблокувати створення довгострокового фонду Євросоюзу на 20 мільярдів євро для постачання Збройних сил України.

Також прем’єр-міністр країни Віктор Орбан відмовляється вважати Путіна військовим злочинцем, а крім того, періодично видає проросійські наративи на адресу України. Зокрема він заявляв про те, що Україна не є суверенною державою, бо залежить від Заходу.

Всі ці демарші Угорщини викликають роздратування членів ЄС. Зокрема, нещодавно в Європарламенті поставили під сумнів здатність Угорщини ефективно головувати в Раді ЄС у 2024 році, враховуючи недостатнє дотримання цієї країною законодавства і цінностей ЄС.