У Києві розкрили новий випадок незаконного вивезення військовозобов’язаних за кордон, при цьому вартість цієї нелегальної послуги становила від 5 до 8 тисяч доларів США.

Повідомлення про це надійшло від пресслужб столичної поліції та Київської міської прокуратури, а основні фігури цієї схеми можуть бути позбавлені волі на строк до 9 років.

За результатами досудового розслідування встановлено, що двоє чоловіків, народжених у 1970 та 1985 роках, шукали «клієнтів», бажаючих отримати «білий квиток». Допомагала їм у цьому 72-річна киянка, яка працювала медичною сестрою в одній із столичних лікарень. Завдяки своїм професійним зв’язкам вона виготовляла документи з фіктивними діагнозами для ухилення від військової служби.

За інформацією поліції, вартість фальсифікованих медичних документів коливалася від 5 до 8 тисяч доларів. Зараз проводиться розслідування, щодо причетності працівників медичних установ Києва та інших посадових осіб до цієї незаконної схеми.

Затриманим зловмисникам пред’явили підозру у сприянні усуненню перешкод для незаконного вивезення військовозобов’язаних осіб через державний кордон України, вчиненого за змовою групи осіб з корисливих мотивів.

Нещодавно в Києві правоохоронці розкрили схему обману, де зловмисник обіцяв вирішити питання про непридатність до військової служби для чоловіків призовного віку. Вартість його «послуг» становила 8500 доларів США, за що йому загрожує до дев’яти років позбавлення волі.

«Фігурант обіцяв потенційним «клієнтам» виготовлення тимчасового посвідчення військовозобов’язаного із приміткою про виключення з військового обліку за станом здоров’я та виготовлення довідки військово-лікарської комісії з приводу непридатності до несення військової служби, що надалі дозволяло безперешкодно виїхати за межі України». 8500 доларів США», – повідомили у прес-службі.

Зловмисника затримали, коли він отримував гроші. Виявилося, що це уродженець Чернігівщини 1985 року народження. Йому повідомили про підозру у спробі сприяння незаконному вивезенню осіб за кордон, і він залишиться під вартою протягом слідства.