«Основний виклик 2019 – в політиці практично не видно людей, які усвідомлюють, що робити в країні, крім того, як зайти в офіс президента або прем'єра. На складні виклики пропонуються прості відповіді. Це популізм, вигідний, в тому числі, північному сусіду », – підкреслив лідер« Народного фронту »Арсеній Яценюк.

«Людям розповідають про збільшення зарплат, але не говорять, де візьмуть гроші. Про підвищення пенсій, але мовчать, з яких надходжень. Обіцяють знизити тарифи, але не дають відповіді про фінансові компенсатори », – підкреслив він.


Такий популізм, підкреслив лідер «Народного фронту», «сіє зневіру серед громадян України».

«Далі проросійські сили скажуть: бачите, ви хотіли в Європу, то куди ви прийшли?», -Заявив він.

«Вибори 2019 – це утримання курсу, обраного в 2014-му, і його розвиток», – сказав Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що В 2019 рік «заходимо в більшості з негативними очікуваннями».

Ця тенденція, за його словами, почала з'являтися в 2016-м: «Існують реальні виклики в економіці – не можна за кілька місяців вирішити проблеми, які формувалися протягом 30 років. Є прецеденти в світі ».

«Негативу, на жаль, додала внутрішня боротьба за владу, яка не мала нічого спільного з відповідальністю перед Майданом. Поки ти думаєш, як утримати країну, інші сили працюють, як диверсанти в твоєму тилу », – сказав він.

Арсеній Яценюк нагадав, що в 2014 році була сформована коаліція з п'яти партій, конституційну більшість.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«Вони підписалися підтримувати уряд, а не знищувати його. Але вийшли з коаліції. Їх офіційні заяви були протилежністю тому, в чому вони ставили підписи при формуванні коаліції. Ті, хто залишився, встромили ножа в спину прем'єру. хто тоді займався зняттям уряду? Читати офіційні заяви БПП і Президента. Це їх величезна помилка ".

«У воюючої країні фактично було здійснено неконституційне усунення законного уряду, а країна поставлена ​​на межу політичної кризи, паралічу держави в умовах збройної агресії», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Кризи в той час не сталося тільки тому, «що волею нашої команди була утримана стабільність», – підкреслив він.

«Одні грали сірниками, а пожежу довелося гасити нам. Ми не зруйнували коаліцію. Чи не знищили парламент. Чи не відправили країну на перевибори за сценарієм 2005 року », – заявив Яценюк.

«Що сталося тоді в результаті самопоїдання демократів? Відродження Януковича. Продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ. Зміна курсу країни в бік Росії. Відмова України від Угоди про асоціацію з ЄС. Ось ціна », – підкреслив він.

«У 2016 році ми не могли навіть думати про такий сценарій. Я пишаюся і дякую команді "Народного фронту", що вистояла під градом дискредитації і брехні. Ми втрачали рейтинги, але були тією основою, яка в найвідповідальніший момент врятувала країну від хаосу », – сказав Арсеній Яценюк.