Visa

Україна не отримає безвізовий режим із ЄС на травневому саміті в Ризі. Це фактично визнали в українському МЗС. Причина – війна на Донбасі. Через неї у Європі побоюються потоку мігрантів з України. Чи може ще щось зробити офіційний Київ длятого, щоб двері Європи все-таки відкрилися?

Безвізовий режим із Євросоюзом викликав такий інтерес, що для парламентських слухань довелося виділити цілий сесійний зал. Україна – на фінішній прямій. Європейська комісія перевірила виконання нашою країною взятих на неї зобов'язань. Як впоралися – розкажуть пізніше.

"Успішне завершення другої фази залежить від імплементації конкретних завдань. Це і боротьба з корупцією, організованою злочинністю, відмиванням грошей, дискримінацією. Зараз важливо сфокусуватися на впровадженні прийнятих законів. Зі свого боку, ми проконтролюємо, щоб Брюссель знав про ваші досягнення", – говорить керівник відділу політики представництва ЄС в Україні Ганнес Шрайбер.

В уряді впевнені: з домашнім завданням впоралися. Біометричні паспорти видають, судову реформу почали, Антикорупційне бюро запрацює до кінця цього тижня. Технічних питань виникнути не повинно. А ось політичні – можуть. Європа налякана війною на Донбасі.

"На сьогодні в Європейському Союзі є певне побоювання з приводу кількості тих, хто з Донецька і Луганська, щодо додаткового міграційного тиску", – каже міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Міністр зізнається. що надії отримати безвізовий режим цієї весни – вже немає. До наступної зустрічі Україні потрібно продемонструвати абсолютний захист переселенців. Така інформація здивувала керівництво прикордонної служби.

"Кількість мігрантів на спільних кордонах з ЄС зменшиться. Вважаємо, що питання міграційних ризиків не повинно стати перешкодою запровадженню безвізового режиму для України", – сказав голова Державної прикордонної служби Віктор Назаренко.

 

Існують й інші ризики. Через відкриті для українців двері в Європу можуть просочитися і бойовики. Але і тут позиція офіційного Києва – безапеляційна.

"Візова стіна не захищає від російських градів. Від цього можна захиститися іншим – спільною, солідарною позицією тиску на країну-агресора. Це буде сигнал українцям, які зараз на сході України захищають європейські цінності, захищають насправді безпеку Європейського Союзу", – говорить голова комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко.

Продемонструвати солідарність з Україною ЄС зможе найближчим часом. На 27 квітня в Києві запланований двосторонній саміт. А на кінець травня – призначена зустріч у Ризі.

 

 

 

Джерело: Корупція.Інфо