Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ, заявив, що обіцянки путіна не використовувати торгові шляхи для нападу на Одесу – порожні, і Україна їм не вірить.

Про це Міністр повідомив у Твіттері.

«путін каже, що не буде використовувати торгові шляхи для нападу на Одесу. Це той самий путін, який сказав канцлеру Німеччини Шольцу та президенту Франції Макрону, що не нападатиме на Україну — за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення в нашу країну. Ми не можемо вірити путіну, його слова порожні», – наголосив Кулеба.

Нагадаємо, що раніше президент рф володимир путін в інтерв’ю російським ЗМІ заявляв, що Україна для експорту продовольства може використовувати порти Миколаєва та Одеси, попередньо їх розмінувавши. росія ж натомість нібито не користуватиметься ситуацією розмінування, щоб здійснити «якісь атаки з моря».

“Перший – будь ласка, можна вивозити через порти, які перебувають під контролем України, Чорноморське узбережжя – Одеса та прилеглі порти. Не ми ж замінували підхід до порту, це Україна замінувала. Нехай вони розмінують, і нехай кораблі із зерном виходять із порту. Ми гарантуємо їх мирний прохід без жодних проблем у міжнародні води.

Вони мають розмінувати та підняти з дна Чорного моря кораблі, які були спеціально затоплені, щоб утруднити вхід у ці порти на півдні України. Ми готові це зробити, ми не будемо користуватися ситуацією розмінування для того, щоб здійснювати якісь атаки з моря.

Друге – існує інша можливість. Порти Азовського моря – Бердянськ, Маріуполь – перебувають під нашим контролем. Ми готові забезпечити безпроблемне вивезення, зокрема, українського зерна через ці порти. Ми вже закінчуємо роботи з розмінування. Ми створимо необхідну логістику” – заявив президент рф. 

Також Путін зазначив, що Україна може вивозити зерно через Румунію, Угорщину чи Польщу.

“Так, там існують певні проблеми технічного характеру, тому що колія різна, треба візки вагонні міняти, але це справа кількох годин”, – запевняє він.

Путін також назвав найпростішим і найдешевшим варіантом вивезення українського зерна через Білорусь.

“Але для цього треба знімати санкції з Білорусі. Президент Білорусі ставить питання саме так. Якщо хтось хоче вирішити проблему, якщо вона взагалі існує, вивезення українського зерна, будь ласка, найпростіший спосіб – через Білорусь”, – заявив президент РФ.

У Києві, звісно, ніколи не сприймуть аргументів російського президента про те, що це сама Україна не хоче вивозити своє зерно. Однак і українські керівники говорять про глобальні масштаби майбутньої кризи, тому що Україна зацікавлена у тому, щоб вивезти зерно, допомогти своїм фермерам отримати гроші до бюджету. І лідери багатьох країн світу теж погоджуються з цією оцінкою. Бо якщо вони не докладатимуть зусиль для подолання наслідків можливої кризи, саме їх звинуватить у недооцінці ситуації.

Окрім того, як завив Кулеба, Україна вже працює над міжнародною операцією під егідою ООН з флотами партнерів для створення безпечних торгових шляхів українського експорту продовольства.