Президент країни-агресора РФ Володимир Путін є терористом, тож із ним не можна вести переговори.

«Дуже важливо не сидіти в бункері, а розуміти, що світ ширший за бункер. Ми розуміємо, про кого я говорю», — база від Володимира Зеленського.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю скандинавським журналістам

“З Путіним сьогодні не можна говорити. Для нас усіх він терорист. Після того, як він сказав усьому світу, що “не збирається захоплювати території”, “ніколи не буде повномасштабної війни”, “не можна розв’язати повномасштабну війну в XXI столітті на європейському континенті…” – наголосив Зеленський.

Він підкреслив, що Путін збрехав про свої наміри, і зараз його дії не мають виправдання.

“[Путін] назвав це “спеціальною воєнною операцією”. Він мандрівник у своїх кривавих назвах. Придумує назву, щоб виправдовувати свої дії. Виправдання цій людині вже немає… На сьогодні він терорист. Про що говорити? Терорист, який не тримає слова”, – резюмував глава держави.

Головне з інтерв’ю Президента:

Ми точно боремося за те, щоб країни Європи, країни НАТО, щоб вони ніколи не відчували можливості Росії анексувати ту чи іншу свободу. Якщо Росія переможе Україну – високий ризик того, що розпочнеться Третя світова війна.

Росіяни вже змінили тактику. Вони вже думають про оборону окупованих ними територій… Але це вже друга частина, де ми збираємося забрати ініціативу в цій війні.

Сучасна авіація дуже сильно допомогла б нам у контрнаступі. Але ми не можемо так затягувати і починатимемо до того, як у нас з’явиться F-16 або щось ще. Якщо нам не нададуть F-16, ми будемо втрачати більше людей, це може гальмувати процеси.

Якщо конфлікт заморозити — Росія зміцнюватиметься, навчиться обходити санкції і повернеться, коли зміцніє.

У мене не було відпустки, але не може бути відпустки на війні. Коли з’являється якийсь годинник я читаю книгу, іноді заходжу в інтернет. Дуже важливо не сидіти в бункері, а розуміти, що світ ширший за бункер.

Додамо, раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю журналістам фінських, шведських, данських і норвезьких медіа заявив, що Західні винищувачі «сильно допомогли б» українському контрнаступу, але його початок не буде прив’язаний до їх отримання.

 «Ми розуміємо, що так затягувати ми не будемо, і будемо починати (контрнаступ) ще до того, як у нас з’являться F-16 або щось ще. Заспокоювати Росію, що нам потрібно кілька місяців, щоб навчатися на літаках, і тільки потім ми почнемо – ні, так не буде. Ми почнемо й будемо йти вперед, але паралельно, я вважаю, що це дуже потрібно», – заявив голова держави.

Він додав, що Україна не може заморозити конфлікт, аби підготувати свої війська, тому що Росія також використає цей час.

«Якщо заморозити цей конфлікт, думати про підготовку наших військових, дати час – так просто не вийде, Росія буде зміцнюватися, вона налагодить виробництво, багато країн дадуть їй спокій, вона навчиться обходити санкції, час буде працювати на Росію. А потім, коли вона зміцніє, вона знову повернеться», – сказав Зеленський.

Відтак, додав він, російські війська повинні бути повністю витіснені з української території, тоді Росія «буде займатися виключно своїми внутрішніми питаннями».

Також нагадаємо, що Зеленський нещодавно закликав Британію очолити формування “повітряної коаліції” для України. Президент обговорив із радником Ріші Сунака посилення оборонної підтримки України.