Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у своєму інтерв’ю наголошував, що йому потрібно 300 танків, 600-700 БМП та 500 гаубиць від Заходу для успішної наступальної операції. Цей “пакет перемоги” поступово готується.

Про це в розмові з українським журналістом Романом Цимбалюком розповів російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський в ефірі одного з українських телеканалів. За його словами, позиція Заходу щодо підтримки України суттєво змінилася упродовж осені 2022 року – все почалося після першого масованого ракетного удару 10 жовтня
Захід чітко погодився з планом Володимира Зеленського, що Україна повинна здобути повну перемогу та відновити територіальну цілісність; отримати гарантії безпеки; Росія платитиме репарації, а усі воєнні злочинці мають бути покарані.

Це чітка політична позиція Заходу. Упродовж довгих місяців йшла боротьба між 2 групами в адміністрації Байдена – ті, хто були за перемогу та за “непоразку”. Зараз цього немає. Захід чітко сформулював, що він за перемогу України. А ніяких переговорів з Путіним не може бути, доки він не погодиться на повне виведення військ,
– зазначив Піонтковський.

Він підкреслив, що Захід поступово освоїв цю політичну позицію. А зараз все буде “обростати м’язами” військової допомоги, яка працюватиме на перемогу України.

Піонтковський вважає, що Захід поступово готує пакет допомоги, про який говорив раніше Залужний – 300 танків, 600-700 БМП та 500 гаубиць. А згодом, як переконаний політик, будуть і ракети ATACMS, і літаки.

Місяці через два в розпорядженні Залужного буде “пакет перемоги”. Зрозуміло, що Москва це розуміє і спробує використати ці 2 місяці як вікно можливостей, щоб вбити якнайбільше українців, зруйнувати якнайбільше енергетичних об’єктів. Цей час буде дуже важким,
– вважає Піонтковський.

На його думку, командування ЗСУ використає всю цю техніку для наступальної операції в бік Мелітополя, що суттєво наблизить перемогу України.

Нагадаємо про допомогу Заходу. Чехія передасть Україні нову партію танків, зокрема, Т-72. На одному з них поставив свій підпис прем’єр-міністр країни Петр Фіала.

 Також президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна передасть роту танків Leopard 2. Все це організують в межах міжнародної коаліції.

Швеція збирається надати Україні 155-міліметрові артилерійські системи Archer. Наразі їх точна кількість невідома, але припускають, що мовиться про 12 одиниць.

Велика Британія також посилить підтримку України. Вони опублікували новий пакет допомоги, куди увійдуть танки Challenger 2, 100 тисяч артилерійських боєприпасів та багато інших корисних речей.

США мають надати Україні 50 бойових машин піхоти M2 Bradley. Є сподівання, що це лише перша партія. 6 січня Штати оголосили про новий пакет військової допомоги на 3 мільярди доларів.

Отримання Bradley, вважають експерти, надасть Україні неабиякий наступальний потенціал. У цьому переконаний генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес.

Я гадаю, що українці візьмуть ці 50 Bradley і помістять більшість із них в один батальйон чи одну бронетанкову бригаду… і створять “залізний кулак”, який буде використаний для проникнення в російську лінійну оборону,
– наголосив він.

І це ще не вся допомога від західних партнерів. Щодо Німеччини, то Україна від початку повномасштабного вторгнення росії прагне отримати танки Leopard. В уряді канцлера Олафа Шольца заявили, що наразі не планують надавати цю техніку. Проте Україна може отримати танки від інших союзників.

Така збройна допомога дозволить нашим військовим не лише просуватися вперед. Вони ще й матимуть можливість повертати території, окуповані ворогами не лише після 24 лютого 2022 року, а й раніше.