561015

Міністерство закордонних справ України підготувало і передало Росії документ під назвою "Спільний алгоритм доставки українських і російських гуманітарних вантажів в деякі райони Луганської та Донецької областей".

Як пише з посиланням на джерела в українських дипломатичних колах в п'ятницю видання "Комерсант", в документі пропонується змінити існуючу схему постачання гуманітарних вантажів з РФ на Донбас.

Новину передає Корупція.Інфо з посиланням на 24 канал.

Серед іншого, Україна пропонує змінити схему доставки російських вантажів.

Київ наполягає, щоб вантажі з Росії доставлялися на Донбас лише залізницею. Потяги мають перетинати український кордон в районі населеного пункту Тополі (Харківська область), перевірка вантажу повинна проводитися трохи далі, в місті Куп'янську. У Куп'янську до потяга з вантажем з Росії повинні приєднуватися вагони з українською гуманітарною допомогою.

Окрім цього, в МЗС наполягають, щоб Росія за тиждень до відправлення гуманітарного вантажу направляла в Міжнародний Комітет Червоного Хреста, управління верховного комісара ООН у справах біженців чи іншу узгоджену з Україною міжнародну організацію детальну інформацію про його зміст.

Перевірка в Куп'янську має здійснюватися в денний час доби українськими митниками і прикордонниками спільно з МКЧХ чи іншою міжнародною організацією. На ділянці від Куп'янська до лінії розмежування з територіями, які окуповані терористами, вантаж, за пропозицією української сторони, мають супроводжувати співробітники міжнародної організації, а також представники СБУ та МВС. Після перетину лінії зіткнення за забезпечення безпеки відповідає російська сторона.

Раніше Київ неодноразово критикував поставки на Донбас російської допомоги під виглядом гуманітарних колон МНС Росії, зазначає видання.

Україну не влаштовує схема цих так званих "гуманітарних конвоїв", тому що під виглядом допомоги вони завозять на нашу територію і контрабанду, і зброю, – пояснив "Комерсанту" депутат Олександр Черненко.

До слова, у червні ОБСЄ повідомляло, що у Луганську "гуманітарну допомогу", яку привозять з Росії, отримують менше 10 тисяч осіб.