Росія далі буде підвищувати рівень загрози активізації або ескалації напруженості довкола України. Військові експерти припустили, що Путін може дати команду "фас" 24 серпня в День Незалежності України і 18 вересня – єдиний день голосування в Росії.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, передає Корупція.інфо

"Перш за все всі дії, які зараз проводяться в Криму і щодо посилення антитерористичних заходів, спрямовані на те, щоб приховати: перше – це нарощування угруповання військ, які здійснюються на кримському півострові. Друге – переміщення військ поблизу наших кордонів. Третє – будь-які переміщення військ, які будуть здійснюватися в рамках як підготовки до навчань "Кавказ-2016", так і для посилення угруповання військ, тобто перекидання з території Росії", – сказав він.

Скібіцький наголосив, що Росія далі буде підвищувати напруженість.

"Не виключається, що будуть проведені й інші заходи Збройними силами Росії, які будуть підвищувати рівень загрози активізації або ескалації напруженості довкола нашої держави", – зауважив він. 

Також, в ЦДАКР допускають, що навчання "Кавказ – 2016" може перетворитися в військову операцію, спрямовану проти України.

Крім цього, на серпень – вересень перепадає три основні чинники, якими країна-агресор може скористатися: просунута стадія виборів в США і майбутні вибори в РФ, особисті проблеми у Європи.

Експерти пояснили, що Росія може скористатися виборами в США, тому що уряд буде зайнятий і не буде можливості відволікатися на проблеми в Україні. А на вибори в Росії потрібно мобілізувати електорат.

У зв'язку з тим, що, на думку ЦДАКР, для Путіна відкрилося "вікно можливостей", було прийнято рішення з 20 серпня по 20 вересня привести армію України в повну бойову готовність, можливо, ввести воєнний стан і звернутися до країн Заходу з проханням про збільшення тиску на РФ.

Однак після таких заяв українських військових експертів, Путін неоднозначно заявив: "Мимо цього проходити не будемо".

Також, глава Російської Федерації зазначив, що зустріч "нормандської четвірки", яка повинна відбутися на саміті "Великої двадцятки" в Китаї, не має сенсу.