Список пам’ятних дат 2019 року розширився. Народні депутати України внесли в нього ювілей Філарета Денисенка.

Народні обранці України внесли до списку пам’ятних дат 2019 року 90-річчя почесно чинного духовного наставника Православної Церкви України Філарета Денисенка.

За це проголосували 232 народних депутата Верховної Ради. Як повідомляється на офіційному сайті парламенту, 94 депутата з тих, хто проголосував «За», належать до фракції партії “Блок Петра Порошенко”, 69 – «Народний фронт», 20 – «РПЛ», 13 депутатів проголосували від «Самопоміч», дев’ять – від «Батьктівщини» , три нардепа – від «Відродження», а також 24 позафракційних депутата.

Цю дату український народ повинен відсвяткувати 23 січня.

Раніше ми повідомляли, що в Україні заявили про розширення УПЦ на російські території.

У світлі сьогоднішніх подій найбільше подобається хороша тактична гра патріарха Філарета. Людина, яка роками йшла до патріаршого престолу, зрештою, відмовляється від нього і віддає правління в руки молодого 39-річного наступника

Про це у своєму блозі пише журналіст Антон Павлушко.

“Якби ми вибрали Філарета, то через кілька років нам би довелося або вибирати нового патріарха, або миритися з тим, що для патріарха вже не на першому місці Церква, тому що він бореться за життя. 

Антон Павлушко зазначає, що йому дуже сподобалося, як швидко церкви об’єдналися і був проведений цей собор, не було ніяких провокацій”, – повідомляє Павлушко.

Журналіст пише, йому чомусь все, що відбувається нагадало, як свого часу Папою Римським було обрано поляка в 1978 році і тим самим було дано початок розпаду Варшавського договору і СРСР. Так відбуваються маленькі дрібниці, які потім відіграють велику роль.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“Тепер молодий патріарх повинен діяти не канонічно, забороняючи і перечитуючи середньовічні канони, а навпаки залучати до церкви не тільки релігійних догматиків і бабусь, але й молодь та простий середній клас. 

Єпіфаній має свій е-мейл і це вже багато про що говорить. Експансія розпочата. Тепер треба поступово розширювати вплив УПЦ на російські прикордонні території. Власне, рано чи пізно ці церкви повинні підкоритися Києву, як і було раніше. Центр світового православ’я тепер знову в Києві”, – заявляє журналіст.