В Україні буде створена єдина база абонентів-споживачів природного газу. Таку поправку до прикінцевих положень проекту закону про нацбезпеку підтримали члени профільного парламентського комітету, передає Корупція.Інфо     

Як пояснив секретар комітету Іван Винник, це теж питання національної безпеки. Єдина база дозволить "Нафтогазу" отримати інформацію про всі споживачів газу.

Винник зазначив, що поки вся інформація про споживачів є тільки у облгазів. "Облгази належать олігархам і держава таким чином втрачає десятки млрд грн на рік через зловживання", – пояснив він.

Державна компанія постачає блакитне паливо газсбитам, а вже ті – населенню. Проблема в тому, що не всі гроші, які українці платять за спожите блакитне паливо, повертаються в "Нафтогаз".

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Компанії пояснюють це тим, що українці газ використовували, але не заплатили за нього. При цьому боржників вони не називають, посилаючись на захист персональних даних. Як показала перевірка в Кіровоградській області, газ за низькими цінами доставляли в тому числі і на десятки фейковий адрес. Неіснуючі сім'ї споживали газу значно більше норми, за рахунок цього їх вдалося обчислити.