Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про заохочення щомісячною грошової премією військовослужбовців військово-медичних установ, які беруть безпосередню участь в лікуванні хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Про це повідомляє прес-служба військового відомства.
“Через певні прогалин в нормативній базі, військовим медикам не була передбачена додаткова доплата в розмірі до 300% заробітної плати, яка, згідно з постановою Кабінету міністрів, нараховується працівникам закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України … Щоб усунути цю несправедливість, прийнято рішення виплачувати військовим медикам грошові премії, згідно з Дисциплінарним статутом ЗСУ, в тому числі з фонду Міністерства оборони України “, – йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що виплати будуть нараховуватися за період починаючи з 2 червня червня цього року. Виплачуватися вони будуть в період дії карантинних заходів.
Передбачається, що перші виплати відбудуться в листопаді. Їх здійснюватимуть за місцем перебування військовослужбовців на грошове забезпечення.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в прифронтовому Маріуполі склалася катастрофічна ситуація з поширенням коронавірусу і медустанови не справляються з кількістю госпіталізованих пацієнтів. Про це заявив лікар Маріупольської міської лікарні №1 Михайло Сорокін на своїй сторінці в соцмережі.
За його словами, вранці 21 жовтня в реанімації від коронавірусу помер його колега, з яким вони разом пропрацювали 37 років. Сорокін стверджує, що за 7 місяців в місцевій медицині нічого не зробили для протистояння коронавірус. Зокрема, в більшості лікарень величезний дефіцит кисневих точок.
“Ймовірно, мене завтра або застрелять, або звільнять, але я більше мовчати не можу! Сьогодні вранці в реанімації ГБ №4 помер від коронавірусу мій колега, з яким я пропрацював 37 років, прекрасний фахівець, колишній зав. травматології ДБ №1 Русанов Віктор Вікторович! Упевнений, що реаніматологи зробили все можливе. Але що діється в місті щодо підготовки до “корони”? У нас був термін 7 місяців. у березні я писав про цю проблему і необхідних конкретних дій в Маріуполі. Чи не помітили. Сьогодні в лікарнях міста абсолютний дефіцит кисневих точок. Для вашого розуміння, потреба госпіталізації хворих з ковідом обумовлена в основному необхідністю їх кисневої підтримки “, – написав медик.
За його словами, в лікарні виділені місця для хворих з коронавірусом в різних відділеннях, але вони все без кисневих ліній, що є абсурдним. Для роботи з такими хворими почали готувати хірургів і травматологів, які не мають потрібної підготовки.
“Витрачені за літо десятки мільйонів гривень на фонтани, бордюри і пірс! Виконано дорогі ремонти в основних лікарнях, без елементарного прорахунку превалювання проблеми коронавірусу! Чи не закуплені практично взагалі кисневі концентратори (вартість на 2 пацієнтів 26-35 тисяч гривень), не проведені кисневі лінії в планованих медустановах 2-3 етапи задіяння. з урахуванням почастішали сьогодні відключення стаціонарної подачі кисню на 1-2 години (приклад – елітне на сьогодні інфекційне відділення ЛШМД, куди всі хочуть потрапити і де кращі показники одужання і немає смертності), повний дефіцит ліжок з підведенням кисню, потреба в кисневих балонах до 110 на добу. Сьогодні є ще 10-12 діб для радикального вирішення питання, не більше. Потрібен оперативний штаб з величезними, майже абсолютними повноваженнями для вирішення проблеми в Маріуполі! ” – вважає лікар.