Порошенко запропонував почати блокування сайтів в Україні за рішенням суду

Відповідний законопроект буде поданий на розгляд до Верховної Ради протягом трьох місяців, пише Корупція.Інфо

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів розробити законопроект, який передбачатиме блокування інтернет-сайтів за рішенням суду.

Про це йдеться в тексті указу Президента №32 від 13 лютого про введення в дію рішення РНБО "Про загрози кібербезпеки держави та невідкладні заходи щодо їхньої нейтралізації" від 29 грудня 2016 року.

Популярне: На Львівщині двоє пенсіонерів загинули страшною смертю

Також глава держави доручив Кабміну затвердити протокол спільних дій суб'єктів забезпечення кібербезпеки, об'єктів критичної інформаційної інфраструктури під час виявлення, попередження і припинення кібератак і кіберінцидентів, а також під час усунення їхніх наслідків.

Крім того, уряду спільно з СБУ доручено підготувати пропозиції про обмеження використання на об'єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання, вироблених у Росії.

Також в зазначеному рішенні РНБО містяться два секретні пункти.

Законопроект про дозвіл блокування сайтів за рішенням суду повинен надійти на розгляд Верховної Ради протягом трьох місяців.

Турчинов розповів про напади хакерів

Як раніше повідомлялось, Україна вирішила переглянути політику кібербезпеки після кібератаки з російського сервера на головний аеропорт Києва.

Нагадаємо, ЦРУ підозрює російських хакерів у можливій кібератаці на українську енергомережу, яка сталася 23 грудня 2015 року та призвела до відключення електрики в низці регіонів країни.