Президент України Петро Порошенко пообіцяв «найближчим часом» підписати указ про розробку десятирічної програми укорінення та зміцнення державного статусу української мови. Про це він сказав в Києві під час урочистостей з нагоди вручення премії імені Тараса Шевченка в п’ятницю, 9 березня, передає Корупція.Інфо


«Упродовж останніх місяців на мою адресу надійшло чимало звернень від дуже поважних осіб, із закликом про те, щоб оголосити 2018 роком української мови. Скажу прямо — я не буду цього робити. Чому? Абсолютно зрозуміло, що року замало», – зазначив президент.

За словами президента, одного року замало, щоб надолужити все, що протягом десятиліть колоніальної політики втратила українська мова.

Популярне: “Батьків розстріляли, а дитину втопили живцем”: Моторошне вбивство цілої родини


«Дякуючи авторам петицій за активну громадянську позицію, за небайдужість, хотів би повідомити, що найближчим часом я підпишу указ про розробку, можливо, десятирічної програми укорінення та зміцнення державного статусу рідної української мови», – сказав Петро Порошенко.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд скасував мовний закон Ківалова-Колесніченка, який дозволяв впроваджувати регіональні мови в регіонах, де проживає 10% і більше представників тієї чи іншої національної меншини. Скасування цього закону вже викликало обурення у закарпатських угорців.