Президент України Петро Порошенко в найближчі дні виступить з ініціативою про передачу в постійне користування Вселенського Патріарха Андріївської церкви.

Про це під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту у вівторок, 16 жовтня, заявила представник глави держави у Верховній Раді, Ірина Луценко.

"Президент підтримує прагнення якомога скорішого отримання Томосу. І в знак солідарності з цим процесом робить символічний жест: в найближчі дні буде зареєстрований законопроект, яким президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву в постійне користування Вселенського Патріарха як символічний жест того, що святий Андрій в свого часу хрестив Україну", – сказала вона.Нардеп зазначила, що президент просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Як відомо, зараз в храмі відбуваються богослужіння Української Автокефальної Православної Церкви.

Варто нагадати, що Вселенський Патріархат 11 жовтня ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу Української церкви. При цьому Константинополь оголосив про декілька інших важливих кроків, зокрема, зняття анафеми з патріарха Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.