У Міністерстві оборони України повідомили несподівану новину для українських воїнів. Керівництво оборонного відомства вже видало наказ, яким зобов’язало особовий склад ЗСУ володіти англійською мовою в обов’язковому порядку. Таким чином Міноборони хоче прискорити процес переходу української армії на стандарти НАТО, в яких володіння англійською мовою особового складу є одним з головних аспектів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.
“Вивчення англійської мови особовим складом є невід’ємною складовою впровадження в Збройних Силах України нової військової культури, заснованої на євроатлантичні цінності і принципи. Зараз Міністерством оборони видано наказ, яким передбачено розробку нових основних документів по трансформації освітньої діяльності при підготовці офіцерів тактичного рівня і сержантського, старшинського складу “, — повідомили в Міноборони.
Відзначається, що з метою удосконалення системи військової освіти і підготовки кадрів в Україні будуть застосовувати нові кваліфікаційні вимоги щодо рівнів володіння іноземною мовою офіцерським, сержантами (старшинських) складом. Також в вищих військових навчальних закладах, що знаходяться в сфері управління Міністерства оборони України, та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів вводиться єдина навчальна програма “Іноземна мова”.
“Для тих, хто володіє англійською мовою на достатньому рівні, передбачено організацію викладання на курсах професійної військової освіти виключно англійською. Це відкриває перед військовослужбовцями широкі можливості для участі в міжнародних місіях і навчання за кордоном”, — підкреслили в Міноборони.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що українська армія зазнала надзвичайно велику кількість змін за час війни із Росією, але це ще не межа. У Верховній Раді хочуть докорінно змінити збройні сили шляхом відмови від усього, що так чи інакше пов’язане із радянськими стандартами.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “В бойових умовах. Як змінилася українська армія за роки війни з Росією”.
Олександр Завітневич, керівник парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки зазначив, що необхідно створити план довгострокової перспективи. Розвиток армії допоможе захисти кордони держави та повернути суверенітет.
На довгострокову перспективу він бачить Збройні сили України як “армію, яка не повинна бути радянською”.
“Вона не повинна бути надвеликою, але вона повинна бути оснащена сучасним озброєнням і навчена кращими вчителями”, – підкреслено він.