На 38-му році життя від серцевого нападу помер відомий боксер, уродженець Львівщини Роман Романчук

Картинки по запросу боксер роман романчук

Доля Романа Романчука – дуже складна, сповнена драматичних епізодів. Його життєвий шлях чимось нагадує відому кіноепопею про Роккі Бальбоа: обидва чимало натерпілися у житті, а в рингу показували видовищний бокс, роблячи акцент не на захисті, а на атаці.

Роман Романчук народився у червні 1979 року в місті Стрий Львівської області. В 11 років почав займатися боксом. На дитячому рівні перемагав на чемпіонаті України. Після завершення навчання в технікумі у 1998 році здобув фах електрика. У рідному Стрию гідної роботи не знайшов. Тому Романчук вирішив поїхати на заробітки. Був деякий час у Німеччині, повернувшись звідти, поїхав у Москву. Їхав туди у пошуках високооплачуваної роботи, про спорт навіть не думав.

«Я покинув Україну 2000 року. Річ у тім, що в Україні не мав власного помешкання, та й узагалі мене нічого не тримало вдома. Тож вирішив поїхати до Москви, де поступово почав обживатися. Приїхав у столицю Росії, не маючи чіткого плану дій. Мешкав у товариша моєї сім’ї, – розповідав Роман в інтерв’ю «Львівській газеті» у 2005 році після перемоги на Кубку світу. – У Стрию та у Львові не було перспективи. Хотів знайти хорошу роботу, але не вдавалося. Тоді мені було 20 років. Як кожна молода людина, хотів зробити кар’єру, заробляти гарні гроші, щось їсти, десь спати. А в Москві є більше можливостей для того, щоб пробитися».Але доля розпорядилася інакше. Роман підтримував форму в одному із залів Москви, задля розваги виступив на першості міста з боксу. Там його помітили і запропонували спробувати сили у кік-боксингу. В цьому виді єдиноборств він вигравав чемпіонати Європи та світу, його визнали найкращим бійцем турнірів. Згодом Романчук повернувся у бокс, де також досягнув неабияких успіхів. Перемагав на Кубку світу, його визнавали найкращим боксером турніру, здобував срібні нагороди чемпіонату світу і чемпіонату Європи. Через його видовищну манеру ведення бою, йому прогнозували успіх у професіоналах. Але не склалося, завадив трагічний випадок.

У липні 2008 року Роман Романчук потрапив у халепу у Владивостоці. Повертаючись із нічного клубу, він поконфліктував із місцевим жителем. Той погрожував йому пістолетом «Оса», навіть вистрілив у голову Романчука. Роман пістолет відібрав і вистрілив у суперника у відповідь. Цей постріл був фатальним, молодий чоловік помер у лікарні.

У березні 2009 року суд визнав Романа Романчука винним у перевищенні межі необхідної оборони і засудив його до 1,5 року колонії. І хоча на свободу Романчук вийшов уже в грудні 2009 року, цей трагічний випадок зламав його кар’єру назавжди – на ринг він так більше і не повернувся.

Після завершення спортивної кар’єри Роман Романчук повернувся в Україну. Останні роки свого життя уродженець Стрия провів в одному із монастирів Одеси. Там він підтримував непогану фізичну форму і навіть думав про повернення у ринг.