Президент України Петро Порошенко 14 серпня своїм указом №648/2014 звільнив очільницю ЛОДА Ірину Сех з її посади, та іншим указом № 649/2014 Порошенко призначив Турянського Юрія Івановича тимчасово виконуючим обов’язки голови Львівської обласної державної адміністрації.

Ми вирішили детальніше дізнатися, хто ж такий Юрій Турянський. Як виявилося Інтернет просто «взірвала» новина про кандидатуру цього чиновника, адже його відверто називають злочинцем. Юрій Турянський не є публічною особою, раніше викладав на кафедрі економічної теорії Львівської комерційної академії, є кандидатом економічних наук, має три вищі освіти. Дві з них, економічну та юридичну, він здобув у Львові.  А у 2012 році закінчив також Івано-Франківський національно-технічний університет нафти та газу, за спеціальністю «інженер-механік із газонафтопроводів».

Новопризначений 39-річний очільник ЛОДА раніше очолював управління ПЕК у Львівській ОДА, а у 2010 році був головним радником голови НАК «Нафтогаз України».  Посаду голови тоді обіймав Євген Бакулін, який в березні 2014 року був затриманий в рамках розслідування корупційних схем у газовій сфері. Завдані Бакуліним збитки державі оцінюють приблизно в 4 млрд доларів США.      

На перший погляд  здавалося, що ця особа не має жодного «гріха» за душею, але виявилося, що за ним тягнеться декілька кримінальних справ. Пан Турянський має надзвичайно заплямоване минуле. Раніше, персоною Турянського мало хто цікавився, адже він з’явився у ЛОДА у 2000 році. Протягом шести місяців він працював заступником начальника управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу. Після цього зник з-під нагляду преси.

Зацікавила персона Турянського журналістів вже на початку 2014 року, після призначення Ірини Сех головою Львівської ОДА. Саме Юрій Турянський повинен був стати її першим радником, але його місце зайняв Йосиф Ситник. Проте, особа пана Турянського викликала зацікавлення, саме тому ним почали цікавитися працівники ЗМІ.

Як стало відомо в.о. голови ЛОДА був причетний до багатьох махінацій та корупційних схем. Про Турянського «ходить» багато історій. До прикладу, працівники вугільного ринку Львівської області розповідають, що Юрій Іванович справжній злодій. Співвласник вугільної компанії «Світ СР» Роман Жук прямо стверджує, що Турянський продавав крадене вугілля.

«Він продавав по 300 грн за тонну вугілля Червоноградської збагачувальної фабрики, яке коштує 800 грн! Підконтрольні йому структури ухилялися від сплати ПДВ, користувались послугами конвертаційних центрів. Наскільки мені відомо, наразі порушено кримінальне провадження», – заявив Жук у розмові з кореспондентом ZAXID.NET.

Наступною «грязною» справою Турянського є незаконне привласнення майна збанкрутілого  ВАТ «Облпаливо». За інформацією ГУ МВС у Львівській області, вже закінчено досудове слідство. Відомо, що майно збанкрутілого підприємства (йдеться про 10 паливних складів у 6 районах області), які експерти оцінювали у 8,05 млн грн, у лютому 2013 року придбало ТОВ «Укрбудіндустрія» за 697,8 тис. грн – в 11,5 разів дешевше. Першим засновником та власником «Укрбудіндустрії» був Юрій Турянський. Нині це підприємство перебуває у стані припинення підприємницької діяльності. 

Має Турянський відношення і бо банківського сектору. У 2001 році він був радником у банку «Дністер». З 2003 року новопризначений очільник ЛОДА став співвласником рекламної фірми «Українські перспективи». За попередніми даними, його частка у статутному фонді цієї компанії становить 99,5%.

Турянський є засновником ПП «Торгівельно-логістичний центр» (надання в оренду майна), ПП «Українська маркетингова група» (будівництво), ПП «Європейське місто» (будівництво). У 2008 році Турянський став заступником генерального директора ДП «Львіввугілля» (Сокаль).

Близьке оточення Турянського стверджує, що раніше він любив похизуватися тим, що є другом Артема Пшонки. Цей молодик є сином екс-генпрокурора України, «втікача» Віктора Пшонки. Тобто знову посади при владі роздають оточенню «клану» Януковича, і про жодну люстрацію мова не йде. Виникає лише одне питання: як людина з таким заплямованим минулим може керувати областю?