Інавгурація білоруського президента Олександра Лукашенка може відбутися вже в ці вихідні. Таке припущення зробили автори телеграм-каналу Nexta.

Цей висновок зроблено на основі того, що на сайті мінського “Президент-готелю” закрито бронювання номерів на ці дати, а в Мінськ нібито запрошений ряд російських чиновників. Експерти, опитані нами, також впевнені, що Лукашенко проведе церемонію найближчим часом.

До сих пір дату інавгурації Лукашенка тримають в таємниці. Вона не відома ні голові ЦВК Лідії Єрмошиній, ні в адміністрації президента Білорусії. Білоруси продовжують виходити на протестні акції. І на цьому тлі проведення урочистої церемонії тільки піділлє масла у вогонь. Проте, відповідно до білоруського законодавства, президент повинен пройти цю процедуру протягом двох місяців після виборів, інакше автоматично він стає тимчасово виконуючим обов’язки. Таким чином, крайня дата для Лукашенка – 9 жовтня.

За даними телеграм-каналу Nexta, Лукашенко готується провести інавгурацію 27 вересня. Імовірно він поєднає її з VII форумом регіонів Білорусії і Росії. “Одне ми знаємо точно – провести свою інавгурацію у Лукашенка таємно не вийде. Та й сотні тисячі білорусів, які вийдуть на вулиці в цей день, явно скажуть своє слово “, – вважають автори поста.

Звичайно, Лукашенко не зможе нікому не сказати про церемонію, але провести її скромніше – цілком. Так, наприклад, в 2010 році процедуру провели через 33 дні після виборів. Вона пройшла в Палаці Незалежності, куди Батька відправився в супроводі ескорту мотоциклістів. Тоді країни ЄС засудили силовий розгін громадян, які виступили проти результатів виборів, і проігнорували запрошення. З боку Росії на присягу Лукашенка тоді прийшов посол в Мінську Олександр Суріков.

Політолог Дмитро Болкунець впевнений, що Лукашенко дасть присягу в найближчі 10 днів. “Але найголовніше, що інавгурація Лукашенка може стати спусковим гачком для нових протестів. Якщо він на це готовий, то, звичайно, нехай проводить. Але це спровокує загострення конфлікту в суспільстві і радикалізує протест з усіма абсолютно непередбачуваними наслідками. Це стане дуже ризикованим кроком з його боку “.

Варто відзначити, що Екс-кандидату в президенти Білорусі Світлані Тіхановській силовики погрожували залишити її дітей сиротами. Це сталося 11 серпня в кабінеті голови ЦВК Білорусі Лідії Ермошиної, коли Тіхановська зробила несподіване звернення до учасників акцій протесту перед від’їздом до Литви.

Про це повідомила прес-секретар Тіхановської Анна Красуліна.

У відеозверненні, записаному в кабінеті глави ЦВК Лідії Єрмошиної, Тіхановська звернулася до білорусів і з листочка прочитала заклик не приходити на площі і не чинити опір міліції.