партія наш край партія регіонів корупція інфо

Вибори наближаються і різні відомі політсили вже готові показати себе з найкращих сторін, та окрім них вирішили засвітитися на сторінках політісорії і “новачки” (про чиї “кращі” сторони ще ніхто не чув і, мабуть, за цією стратегією не зможе засумніватися у них). Саме так нова партія “Наш край” зібрала “кращих світу цього” – мерів та відомих регіональних діячів, щоб творити волю народу.

Чи справді це новостворена політсила і хто це взагалі?

Хто і як?

Партія була створена в 2011 році народним депутатом від Одеської області Антоном Кіссе. Її первісною назвою було "Блокова партія".
29 липня 2015 партію презентували на загальнонаціональному рівні як нову політичну силу місцевих лідерів і господарників, які не бажають брати участь у політичних іграх та інтригах. Ідеологи партії стверджували, що їх об'єднала необхідність захисту своїх земляків і забезпечення розвитку рідного краю. Самі політики з «Нашого краю» називають її «партією прагматиків, які виступають за здоровий регіональний егоїзм».
Політична сила управляється колегіально: у неї п`ять співголів: Олександр Мазурчак, Олександр Фельдман, Юрій Гранатуров, Антон Кіссе і Сергій Кальцев.
Неофіційно «Наш край» називали «партією мерів», зокрема її складу увійшло 60 діючих градоправителів, а також виконуючі обов'язки міських голів. Багато з мерів до недавнього минулого представляли "Патрію Регіонів".
Ряд українських ЗМІ і політологів пов'язували партію з адміністрацією Президента України Петра Порошенка і особисто першим заступником глави АП Віталієм Ковальчуком. За цією версією влада намагається не дати партії "Опозиційний блок" сформувати більшість у місцевих радах на сході та півдні України, а також знизити рівень репутаційної шкоди "Блоку Петра Порошенка" і президента через прийняття до своїх лав колишніх "регіоналів.
27 серпня 2015 в Києві відбувся Форум регіональних лідерів партії «Наш край», учасниками якого стали 62 мери і більше 500 регіональних лідерів з усіх областей України. Схожі форуми відбулися в ряді областей України.
Депутатські групи «Наш край» створені в ряді міських рад.

Участь у виборах
Партія активізувалася перед місцевими виборами 25 жовтня 2015, напередодні яких стала одним з лідерів в агітаційній кампанії. Фінансуванням займалися самі мери, втім в партії були і великі підприємці.

А тепер детальніше про форум “Нашого краю”.

Збрив вуса і пішов до нової партії або як проходив з’їзд “Нашого краю”


Імена та особи тут знайомі, це люди з минулого – більшість вихідці з "Партії регіонів". Що обіцяють і навіщо йдуть боротися за голоси – з'ясовувала Олена Зоріна.

Будівля спорткомплексу "Олімпійський". Ще навесні тут збиралися українські та зарубіжні лідери, проходив саміт Україна-ЄС, а тепер його орендують члени нової української політсили "Наш край".

До місця збору вже за півтори години до початку – з'їжджаються дорогі іномарки, люди в краватках і з засмагою. За чий рахунок захід – не зізнаються.

    "У нас немає спонсора цієї партії, кожен є спонсором на своїй території. Я привіз своїх делегатів, я проспонсорував. Кожен за свій регіональний проект платив сам", – говорить Олександр Фельдман, співголова партії "Наш Край", народний депутат.

Збори з розмахом. Півтисячі запрошених. Лідера у партії немає і не буде, програми поки теж. Зате вже визначені кандидати на місцевих виборах. 60 – в заходи і 2000 – в депутати різних рівнів.

Синьо-біла символіка, колишні регіонали, нардепи минулі і нинішні, міри і мільйонери – все під одним дахом. Ось так нова політсила заявляє про себе.

Тут – колишній заммера столиці Олександр Мазурчак. Він навіщось збрив вуса. І про те, що екс- "регіонал" намагається забути, мовляв, не по своїй волі був. Тепер каже у нього нове життя, в новій партії.

    "О 12:10 я збрив вуса, я завершив роботу над книгою і я пішов з політики. Але коли до мене звернулися мої колеги, міські голови і сказали, що є такий проект, давай ми створимо свою власну партію, ну я змушений був до цього долучитися ", – говорить Олександр Мазурчак, співголова партії" наш край ", колишній перший заступник голови КМДА.

Тут же і один з перших тушок сьомого скликання – екс-нардеп від політсили Яценюка Андрій Табалов.

Саме його з батьком з парламенту в перший день сесії виштовхали стусанами. Табалов сьогодні про минуле згадує неохоче, і знову сповнений політичних амбіцій.

    "Я думаю, про це ви можливо дізнаєтеся пізніше. Це більше мерські амбіції, ніж депутатські, бо як я казав, я вже був депутатом міської ради і депутатом обласної ради, а також депутатом Верховної ради",

– говорить Андрій Табалов народний депутат України VII скликання.

Партійці "Нашого краю" – гімн в більшості не співають, слухають. Зі сцени лідери переконують: основна ставка на досвід господарників – глав райадміністрацій і мерів.

Обіцяють децентралізацію та відстоювати інтереси регіонів. У партії, кажуть, немає олігархів і критикувати готові всіх.

    "Сьогодні одна сторона нам приписує, що ми проект Опозиційного блоку, інша сторона нам приписує, що ми проект провладний. А ми проект нашого краю",

– говорить Антон Кіссе співголова партії "Наш Край", народний депутат, член депутатської групи "Відродження" .

А ось політологи цим словам вірять мало. Мовляв, у проекту автори є. Як і свої цілі.

    "Наш край – це політичний проект, який певною мірою об'єднує тих політиків, мерів міст місцевого значення, які можуть проявитися в якихось політичних силах, тому що це буде сильно бити по реноме цих політичних партій. Це партія з гаслом умовним – навіщо нам щось змінювати ", – говорить Олексій Голобуцький, політолог.

Якесь таке чистилище для колишніх регіоналів, які хотіли б співпрацювати з нинішньою владою і знайти себе в нинішньої влади, якийсь інструмент для боротьби з опозиційним блоком з тим, щоб по 1-2 відсотки відірвати від опозиційного блоку в тому чи іншому регіоні. Це виключно технологічний проект, який повністю контролюється вулицею Банковою ", – говорить Кость Бондаренко, політолог.

Презентація партії триває майже півтори години. Учасники помітно втомлюються. У залі – хто в шахи грає, хто рятується від сонячних променів за допомогою газет, хто обмахується партійними матеріалами – жарко. Зібратися знову і поговорити більше про майбутніх місцевих виборах в "Нашому краї "планують вже у вересні.

Коли один кадр “кращий” за інший

І першими в «команду молодості нашої, без якої нам не жити», увійшли найбільш одіозні. Приміром, у Запоріжжі – Сергій Кальцев, який голосував за "диктаторські закони" 16 січня, а рекламному ролику він говорить, що «змусить рахуватися з інтересами регіонів". Разом з братом Володимиром, який керував Запорізькою міською організацією Партії регіонів, цей депутат досить знаходився при владі, щоб змусити себе і родичів рахуватися не тільки з собою.

    «Сорок чотири кримінальні справи! І вони знову лізуть. Коли це скінчиться? »- охарактеризував роботу Кальцева у владі колишній товариш по ПР.

У Херсоні активно взявся за справу Віталій Булюк- колишній начальник Херсонської митниці, комуніст і кум корупціонера митника Ігоря Калетника. У березні Булюка звільнили за корупцію. Що ж робити? Очолити Херсонську облорганізацію «Нашого краю» … Помітили херсонські журналісти на київському з'їзді нової партії і представників марксистської радикальної організації (!) Під назвою «Боротьба», члени якої беруть участь в АТО на боці «Л-ДНР»!

«Бережи наш край, довіряй людям, які бережуть наш край», – радять з екранів телевізорів ті самі хлопці, чиї колеги в Донецькій і Луганській області вже привели в наш край війну. Діячі антимайдану закликають «провести євроремонт держави» у своєму рекламному ролику:

 

 

У Харкові розраховує на перемогу з «Нашим краєм» політичний хамелеон Олександр Фельдман, якого за щось не злюбив місцевий автомайдан. У Маріуполі вже бачить себе мером «найпринциповіший» прихильник єдиної України Юрій Хотлубей.

    «Йде Хотлубей по коридорі міськвиконкому, на одному кінці патріоти України, на іншому -« триколорівці ». Одним він каже: «Слава Україні», іншим – «Слава Донбасу»,

– розповідає анекдот-бувальщину екс-радник секретаря РНБО Микола Якубович, згадуючи весну 2014.

Під час Майдану Хотлубей знімав комунальників з чищення снігу і посилав мітингувати на підтримку Януковича. Спочатку весни 2014 проводив круглі столи з терористами, де говорив: «Підтримую волю жителів, це форма протесту – з виходом на« Донецьку республіку », а далі – самостійна держава».

У травні провів референдум на підтримку «ДНР». А потім з легкістю визнав, що «ДНР» – терористична організація. Що, ймовірно, варто було б вважати явкою з повинною. На цю тему, до речі, є чудовий ролик:


Сьогоднішній Хотлубей виправдовується – мовляв, в Партію регіонів свого часу заганяли з-під палиці, а завтра скаже, що і в «Наш край» пішов не по своїй волі.

Однак, на ділі все йде з точністю до навпаки.

    «Екс-заступник міністра ЖКГ України Олександр Аліпов вже 1,5 року працює в окупованій Горлівці 1-м заступником мера. Одні його називають типовим колабораціоністом, інші – фахівцем у сфері ЖКГ та професійним управлінцем. Судячи з останнього призначення, він ідеальний кандидат для посади заступника губернатора Донецької області Павла Жебрівського і для поста керівника міської політорганізації «Наш край». Зараз тільки таких і беруть. Єдиний «мінус» Аліпова – це його «ДНРівське» сьогодення. А так – міцний господарник, людина справи, не політик. Всі його друзі та колишні підлеглі – Близнюк, Третьяков, Краснолиманський Перебийніс, Дружківська Гнатенко, Артемовський Рева – уже в «Нашому краї», а він прислуговує окупантам. Не порядок »,

– написав у себе в Facebook горлівський журналіст Олександр Бєлінський.

По кожному згаданому Білинським «наш-краївцю» можна написати окрему главу в романі «Вони покликали Путіна» (але краще – пару томів кримінальної справи про розпалювання сепаратизму і спонсорування бойовиків). Але зупинимося тільки на яскравому серпентарію однодумців – в місті Дружківка.

Знову йде на вибори Валерій Гнатенко, забруднений в антиукраїнській діяльності по вуха – організатор антимайдану і референдуму про відділення. Валерій Гнатенко називав майданівців «звіриними і бісівськими масками», після анексії Криму закликав дружківчан на мітингах наводити мости з Росією. Він удостоєний пишною рекомендації на сайті "Миротворець", але не виключено, що в дусі часу на бігбордах буде фігурувати вже у вишиванці.

Ось таку муніципальну газету за гроші міського бюджету випускав в 2014 році майбутній «нашкраївець» Валерій Гнатенко. «Дружківський робочий» допомагав місцевим жителям любити Росію.

А ось і чисто кримінальна сторінка з біографії кандидата: 4 роки тому звірячим чином була вбита Марина Сергієнко, наближена до Валерія Гнатенко. Для місцевих чиновників не секрет, що у них був роман. 22 ножових удари, 6 смертельних. Жертва сама відкрила двері і показала сильний опір. Слідство відразу в числі підозрюваних почало розглядати «своїх». Правоохоронці в якості головного підозрюваного розглядали дорослу дочку мера – юристку. На наступний день після вбивства сім'я відправила дівчину на курорт. Тато «вирішив питання з прокуратурою», а вбивство досі не розкрито.

Сьогодні Гнатенко вже «наш-краївец» і записав у нову партію весь цвіт дружківських українофобів. Формальним керівником місцевого відділення нової партії стала головна в місті «жінка Донецької народної республіки», яка організовувала мітинги проти «українських карателів» – директор місцевої гімназії «Інтелект» Валентина Лугова. Під гаслом «Українська армія нас вбиває» вона займалася патріотичним вихованням, а історію дітворі до недавнього часу викладав ідеолог дружківських сепаратистів Павло Морозов, якому довелося бігти в «ДНР» і сьогодні він забиває голови школярам у Донецьку. Не пропустіть – виступ лідера Дружківської організації партії «Наш край» Валентини Луговий в травні 2014:


Другий номер у місцевому списку «наш-краївців» – Дружківський спортсмен Юрій Артемов, який разом з директором гімназії волав: «Путін, введи війська». Мало того – Артемов не приховує, що відправляв на антимайдан «тітушок». Не чуючи підступу, розповідає про це журналісту ТСН, адже добру справу робили, «захищаючи русо-мирські цінності» – в цьому і сьогодні впевнений спортсмен.

Ну а третій у списку «Нашого краю» в Дружківці – Максим Бандура, син колишнього «міністра охорони здоров'я ДНР» Юрія Бандури … Може, це прикре непорозуміння? Нещодавно Гнатенко вирішив відзначити заслуги «ДНРівців» Лугового і Артемова, давши обом звання «почесних городян». А тепер уявіть, що патріотизм в цьому місті виховує Лугова, фізкультуру розвиває Артемов, а рулити і далі буде Гнатенко. Нещодавно, і «Наш край», і «Оппоблок» підтримали його на місцевих виборах, але Гнатенко хитро вирішив іти самовисуванцем. Так чи є українське майбутнє у міста з такими «керманичами»?

Але не подумайте, що сепаратизм – виключно проблема Донбасу. Щоб переконатися в зворотному, варто поцікавитися особистістю всеукраїнського лідера «Нашого краю» – одесита Антона Кіссе.

«Особливий статус» придасться не тільки донбаським ханам, але й маленьким царям південного сходу

Із теперішніх інтерв'ю Антона Івановича ви дізнаєтеся, що сепаратизм в Бессарабії – не більше, ніж інформаційне вкидання, а сам він не роздував такі настрої, Боже упаси, а лише привертав увагу центру до проблем південній Одещини. Але кожен житель Донбасу знає: саме з залучення уваги Києва до якихось «особливостей» донбасян почався кривавий шлях до «особливого статусу».

Про це тепер замовчують, але вперше партія «Наш край» заявила про себе в селищі Татарбунари Одеської області – 20 грудня минулого року в Будинку культури. А ще трохи раніше була куплена – нардепом Антоном Кіссе. За даними Державної реєстраційної служби, ця організація з'явилася в серпні 2011 року і називалася «Блокова партія».

Чи наш край?


    "У назві політичної партії відображається основна її цінність, заради чого вона існує. У назвах більшості українських мега-партій красуються прізвища політиків. Ми не плануємо працювати на вождів, так і їх прізвищ у назві нашої політичної сили не буде. Партія буде називатися "Наш край". Бо для кожного з нас Україна починається з рідного краю", – повідомив Мазурчак (однин з керівників цієї політичної сили, у минулому перший заступник голови КМДА Олександра Мазурчака).


Чи справді наш край, вирішувати явно не представникам цієї партії.

 

 

 

За матераілами: Подробности, Antikor