Підлітка в США визнали мертвою через два дні після операції, коли припинилася мозкова активність, але батьки дівчинки відмовилися відключати тіло від апарату життєзабезпечення і виграли суд, передає Корупція.Інфо.

У грудні 2013 роки дівчинка лягла в лікарню міста Окленд, щоб зробити операцію з видалення аденоїдів. Видалення пройшло успішно, але через годину дівчинка почала кашляти кров'ю, а вночі її серце зупинилося. Як виявилося, права сонна артерія Джаха була розташована аномально близько до глотки, це і викликало крововилив. Лікарі не відразу звернули увагу на стан дівчинки, тому не допомогли їй вчасно.

Дівчинку підключили до апарату життєзабезпечення, але привести до тями не змогли. Через два дні після операції Джаха Макмат офіційно визнали мертвою: її зіниці не реагували на світло, легені не діяли самостійно, а мозкова активність була відсутня.

Батьки дівчинки відмовилися від донорства органів і заборонили відключати Джаха від апаратури. Вони подали до суду і виграли його, отримавши право забрати дівчинку з лікарні. Її перевезли в лікарню в Нью-Джерсі, так як в цьому штаті родичі мають право не визнавати смерть людини, навіть якщо лікарі встановили загибель мозку.

Популярне: Відтепер діти вчитимуться до липня: Міністр МОН визначила тривалість навчального року

Наиля Макмат, мама Джаха, помітила, що дівчинка іноді ворушить пальцями рук і ніг. Причому ворушить в тій послідовності, в якій Наиля її просить. До того ж у Джаха почалися періодичні вагінальні кровотечі, схожі на менструацію. Цей процес неможливий без участі гіпоталамуса – одного з ділянок мозку.