Колишня держсекретарка США Гілларі Клінтон висловила свою позицію щодо розширення НАТО, яке не влаштовує російського президента Володимира Путіна. Цю інформацію передає Reuters.

Під час свого виступу в Держдепартаменті вона відзначила, що саме дії Кремля і його лідера призвели до того, що країн усередині Альянсу стає тільки більше і деякі країни продовжують прагнути до цього.

«Захист демократії в Україні, розширення НАТО — дуже шкода, Володимире, ви самі в цьому винні. Це був такий предмет розбіжностей. І ми завжди говорили: людей не примушують вступати в НАТО, люди обирають і хочуть вступити в НАТО», — заявила Гілларі Клінтон, викликавши оплески і сміх у залу.

Зазначимо, у Кремлі продовжують виступати проти розширення Альянсу і регулярно висловлюють свою позицію на цей рахунок. Москва стверджує, що це становить загрозу її безпеці і може призвести до настання нового конфлікту.

Дмитро Медведєв, заступник секретаря Радбезу РФ, вчора висловив думку, що дії Заходу, за його словами, лише змушують Росію обирати прямий шлях протистояння, не залишаючи інших варіантів. Нова гнівна публікація з’явилася у Telegram-каналі Медведєва. У тексті він згадав про допомогу Канади, постачання танків «Абрамс» та обіцянки постачання ракет ATACMS.

«Схоже, що Росії залишають дедалі менше вибору, окрім прямого конфлікту з НАТО на землі, який перетворився на відкрито фашистський блок на кшталт гітлерівської осі, хоч і більшого розміру. Ми готові, хоча результат буде досягнуто з набагато більшими втратами для людства, ніж у 1945-му», — йдеться в повідомленні.