В Україні планують запровадити новий метод шкалювання результатів ЗНО, так як старий несумісний з методикою впровадження порогового балу "склав/не склав". Про це ZN.UA заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.
За його словами, два тижні тому в Мін'юсті зареєстровано наказ МОН, в якому визначені принципи такого шкалювання. "Наше завдання полягатиме в тому, щоб реалізувати цю методику на практиці", – зазначив Карандій. Крім того, на його думку, щоб порівнювати тести різних років, необхідно провести аналіз сукупності абітурієнтів двох сусідніх років (умови навчання, рівень підготовки).
"Це ми зробимо влітку, після закінчення тестування. В принципі дані не повинні істотно відрізнятися. Але чим більше часовий проміжок, тим більшою буде різниця. Тому я не бачу нічого страшного в тому, щоб сертифікати були дійсні два роки. А от чи можна більше — тут треба подумати", – зазначив Карандій.
Також, за його словами, потрібно використовувати методики створення рівноцінних тестів, у тому числі і з застосуванням т. н. "якірних" (повторюваних) завдань.
"У наступному році ми створимо тести, які будуть рівноцінні тестам цього року. Правда, проблема може виникнути з тестуванням з іноземної мови, так як в 2017-му ми плануємо його вдосконалити, ввести ще одну складову — аудіювання. Тому сертифікат цього року з іноземної мови не буде рівноцінний сертифікату наступного", – заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти.