601518

Реальний валовий внутрішній продукт України за перше півріччя 2015 впав у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на 16,3%. Однак в уряді очікують на пожвавлення економіки та обіцяють — в цілому за підсумками року спад складе лише 8,9%.

Про це розповіли у прес-службі Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Найбільше в 2015 році економіка України страждає від геополітичного конфлікту,

— наголошують у Мінекономрозвитку.Як пояснили у відомстві, серед головних причин — руйнування виробничих потужностей і транспортної інфраструктури на території, де йдуть збройні сутички; втрата міжгалузевих і логістичних зв'язків у регіональному та зовнішньоекономічному просторі; ускладнення відносин з Росією, яка досі була одна з основних торгових партнерів; брак енергетичної сировини, зокрема вугілля, і істотний ріст інвестиційних ризиків і негативних очікувань населення.

"Але також значний негативний вплив на економіку України в 2015 році мають і накопичені системні диспропорції, наслідками яких стали девальваційні та інфляційні шоки", — додає Мінекономрозвитку.

"У той же час в останні місяці ситуація в економіці стабілізувалася і очікується позитивна тенденція до пожвавлення економічної активності в II півріччі 2015 року. Як наслідок, падіння ВВП за підсумками року сповільниться до 8,9%, а інфляція очікується на рівні 45,8% (грудень до грудня)", — прогнозує Мінекономрозвитку.‡агрузка...