Український уряд визначив, як буде відбуватися першочергове зарахування на бюджет тих абітурієнтів, які укладуть угоду про відпрацювання в селах або селищах міського типу, передає Корупція.Інфо
Відповідну постанову було прийнято на засіданні Кабміну.
Документ набуде чинності 1 січня 2019 року і буде діяти, починаючи з вступної кампанії 2019-го.
Правом першочергового зарахування зможуть скористатися абітурієнти до медичних та педагогічних ВНЗ на спеціальності галузей знань 01 "Освіта / Педагогіка" і 22 "Охорона здоров'я". Їм належить відпрацювати в сільській місцевості не менше 3 років – на цей період фахівцям будуть безкоштовно надавати житло з оплатою опалення та освітлення.
"В кінці 2016 року Верховна Рада скасувала примусове працевлаштування випускників медичних вузів, адже вільний вибір місця подальшої роботи – це їхнє конституційне право. У той же час, була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних та педагогічні університети тих абітурієнтів, які самі захочуть відпрацювати в сільській місцевості. І сьогодні уряд прийняв дуже важливе рішення, визначивши, як буде відбуватися цей процес – хто буде формувати потребу в кадрах, як будуть укладатися сОГ шенню тощо. Ми сподіваємося, що це дозволить поліпшити рівень надання освітніх і медичних послуг в селах, залучити туди більше молоді ", – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Популярне: Тривалі вихідні і зростання тарифів: Що готують для українців вже з 1 червня
Прогнозовану потребу в фахівцях з вищою медичною або педагогічною освітою в певній місцевості будуть визначати виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
Щорічно до 1 лютого вони будуть подавати відповідний список у ОДА, де до 1 березня оголосять конкурс на укладення угод на відпрацювання. Під час його проведення перевага надаватиметься жителям тих населених пунктів, де розташований роботодавець (або близьких до них).
Угоди з переможцями будуть підписувати до 30 травня. В результаті надходять отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець – гарантію наявності фахівця за певною спеціальністю (спеціалізацією) і рівнем вищої освіти.
Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір і почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вузом на його підготовку.