Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло (у миру Петро Лебідь) розповів, що через його прокляття померли 3 людини. Відповідне відео опубліковано на YouTube.

"Я сказав, що помруть, якщо не підуть. І в один день 3 людини померли. Вони написали відкритого листа зі скаргами Блаженнішому митрополиту Володимиру. Насправді, я не проти майстерень, якщо вони хороші, розумні. Він каже:" Ви що собі дозволяєте? Ви прокляли й у них померло 3 людини". Я повертаюся: "Помрете всі! Справді, ще одна людина померла", – розповів він.

Журналісти ТСН знайшли людей, яким на початку 2000-х погрожував намісник. Тетяна Кроха, яка 30 років працювала екскурсоводом у лаврі, підкреслює, що прокляття від церковника чула часто. "Він проклинав багатьох людей. Спочатку троє, потім до вечора ще людина — це дурниця. Абсолютна", — розповіла вона.

Реставратор Олександр Березкін також назвав заяви митрополита РПЦ в Україні порожніми, при цьому згадавши про конфлікт із ним: "Він просто хвора людина, немає сенсу цим займатися — його все одно знімуть у найближчі дні. Я не хочу про цю людину щось говорити, це дурниці. Коли ми з ним билися, це одне було".

Релігієзнавець Андрій Ковальов у свою чергу зазначає, що за такі "хвастощі" намісника мали б усунути від церковної служби, крім того, такі висловлювання суперечать основам канонічного православ'я.

"Його слова про те, що він прокляв людей, а вони померли — підпадають під визначення "магізм". Це не має нічого спільного з православною церквою. Православний митрополит Московського патріархату говорить про магію", — відзначає фахівець.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Церква Христова живе за певними законами — канонам, це канони святих апостолів і соборів. Канони засуджують магізм і тих людей, які займаються магією, за канонами відлучають від церковного спілкування", — говорить експерт.

"Можливо, це наслідки хвороби діабету, з одного боку. З іншого — в таких випадках повинні проходити якусь медичну експертизу", — зазначив колишній митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко.

Юристи підкреслюють, що до такого прокляття можна застосувати статтю про розпалювання релігійної ненависті, образи честі й вимагати грошової компенсації. У законодавстві є також стаття 129, частина 2, де зазначено, що за погрозу вбивством можна сісти за ґрати.