poroshenko_ff476 (1)

Вчора ввечері відбулась зустріч керівництва фракції з Президентом країни. Президент висловив повністю свою підтримку Юрію Віталійовичу Луценку як лідеру фракції, як лідеру політичної сили, і просив його залишитися на посаді і продовжити очолювати фракцію.

Про це в ефірі телеканалу ICTV повідомив Перший заступник Голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» у ВР Ігор Кононенко, – повідомляє прес-служба «БПП», передає Корупція.Інфо

Народний депутат нагадав, що Юрій Луценко вчора поширив заяву про відставку з посади Голови фракції «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді.

«Відбулась дуже відверта, майже 2-х годинна розмова про ситуацію у фракції. Обговорювалось питання голосування за законопроект 1558-1 (про повернення валютних кредитів) членами фракції. Обговорювали питання майбутніх місцевих виборів, тактики та стратегії на місцевих виборах», – повідомив Кононенко.

Він також наголосив, що з Юрієм Луценком було досягнуто домовленості, що на наступному тижні збереться фракція «Блоку Петра Порошенка», після чого Голова фракції прийме остаточне рішення.

«Мабуть, буде важка, відверта дискусія і після засідання фракції Юрій Віталійович остаточно прийме рішення. Я можу сказати, що бачачи настрої Юрія Віталійовича, він готовий і далі нести цю нелегку ношу Голови найбільшої фракції парламенту і лідера політичної сили «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Але він хоче розглянути це питання на фракції, відверто поговорити з колегами про те, що його на сьогоднішній день не влаштовує всередині фракції, які речі потрібно виправити і після цього визначитися», – наголосив Кононенко.

Народний депутат також висловив надію, що Юрій Луценко і надалі буде очолювати фракцію Партії «Блок Петра Порошенка».

«Позавчора у нас був дуже важкий день, Юрій Віталійович доповідав два законопроекти, у яких він був автором чи співавтором. Півдня провів на трибуні, емоційно звичайно виснажився, бо дуже важко, особливо закон про прокуратуру проходив через зал. Його рішення про відставку – це його емоції і реакція голосування за популістський закон (1558-1). Це не тільки його емоції, це позиції і дії європейського політика. Бо неможливі такі речі, коли окремі депутати пропрезидентської політичної сили, продержавної політичної сили, по суті підставляють Президента під накладання вето на абсолютно нелогічний, жахливий і популістський закон. Тому він як лідер і як людина, відповідальна за фракцію, прийняв таке рішення», – підкреслив народний депутат.

Ігор Кононенко також повідомив, що группа депутатів фракції «Блок Петра Порошенка» зареєструвала проект Постанови щодо порушення голосування під час розгляду законопроекту про повернення валютних кредитів((1558-1).

«На наступному тижні, якщо буде позачергове засідання парламенту, чи через тиждень на плановому засіданні – цей закон буде переголосований. Наша фракція не дасть жодного голосу за нього, бо цей законопроект несе за собою більше ніж 90 мільярдів гривень збитків для банківської системи країни. По суті – його неможливо реалізувати. Якщо він буде реалізований, то це крах для банківської системи України», – підкреслив Ігор Кононенко.