люстрація
Венеціанська комісія через 9 місяців вивчення закону "Про очищення влади" схвалила його в цілому

Відповідний висновок підтримали на засіданні Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) 19 червня, пише Корупція.Інфо з посиланням на сайт громадського люстраційного комітету.
Експерти вважають, що Україна має право проводити "автоматичну" люстрацію, тобто звільняти чиновників часів Віктора Януковича і розстрілів Євромайдану.

"Дискваліфікація певних осіб на підставі того, що вони займали посади під час президентства Віктора Януковича в 2010-2014 роках (1) або під час подій на Майдані на рубежі 2013-2014 років (2) […] апріорі не суперечить міжнародним стандартам, за умови, що йдеться про посади у відомствах, відповідальних за серйозні порушення прав людини і винних у серйозних випадках халатності ", – йдеться в документі.

Однак експерти комісії вважають, що норми про майнову перевірку потрібно або деталізувати, або вилучити із закону, і пропонують українській владі перенести антикорупційну складову в іншу частину законодавства (закон "Про засади запобігання і протидії корупції") або модифікувати процедури "очищення", щоб відобразити відмінності між люстрацією в традиційному розумінні і боротьбою з корупцією.

У комісії також схвалили люстрацію суддів Конституційного суду. Разом з тим, експерти виступили проти проходження люстраційної перевірки кандидатів на виборні посади – депутатів місцевих рад, мерів, народних депутатів.