Чутки щодо відставки міністра оборони Андрія Тарана спростував Прессекретар президента України Володимира Зеленського Сергій Никифоров.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Міністр оборони був разом із президентом у складі президентської делегації, яка літала зараз на схід. Чесно: нічого не вказує на те, що можлива зміна міністра оборони», — заявив Никифоров.

Раніше, 21 липня нардеп Слуги народу Олександр Качура заявив, що в уряді можуть відбутися кадрові перестановки. Він розповів, що зараз є претензії до міністра оборони Андрія Тарана, міністра юстиції Дениса Малюськи та міністра культури й інформполітики Олександра Ткаченка. Колишній глава Верховної Ради Дмитро Разумков також заявив, що не виключає відставки трьох міністрів восени.

Нагадаємо, недавно у програмі “Перші особи” на 24 каналі, нардепка “Слуги народу” і членькиня оборонного комітету в парламенті Ірина Верещук заявила про готовність стати міністром оборони, її кандидатуру обговорювали у фракції.

“У мене немає такого: хочу чи не хочу. Ми прийшли командою президента, за плечима президента, за його прізвищем. Але ми повинні брати на себе відповідальність”, – заявила вона.

Верещук підтвердила, що її кандидатуру обговорювали у фракції “Слуга народу”, однак з президентом Володимиром Зеленським з цього питання вона поки не спілкувалася.

Верещук сподівається, що колеги-нардепи підтримають її кандидатуру, якщо на те буде воля Зеленського як верховного головнокомандувача. Вона також сказала, що готова до викликів на посаді міністра оборони.

“У мене є вища військова освіта, у мене чоловік військовий, я служила в армії, один з синів військовий…
Я добре знаю, куди йду. Я чудово розумію, який ризик для мене особисто це становить – і репутаційний, і політичний, і щодо мого майбутнього, і психологічний. Але хтось повинен це робити”, – пояснила нардепка “Слуги народу”.

Також недавно глава парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі каналу “Україна 24” заявив, що Верховна Рада візьметься за питання кадрових перестановок у Кабінеті міністрів у першій декаді жовтня.

“Питання змін у Кабміні стоять. Я анонсував їх до кінця вересня… Ми трохи затримуємося. Умовно, це буде перша декада жовтня.”, – говорив Арахамія.

Співрозмовники “Української правди” у монобільшості ще місяць тому заявляли, що у найближчі місяці Верховна Рада може звільнити з посад міністра оборони Андрія Тарана, міністра соціальної політики Марину Лазебну та віце-прем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.

За словами джерел УП, це питання будуть активно вирішувати після повернення президента та його команди зі США.

“Уруський, Лазебна і Таран – підуть. Їм вже шукають заміну, але тут проблеми. Тому що лавка запасних мала, а люди, яких ми запрошуємо ззовні, неохоче рвуться в Кабмін”, – зазначив один зі співрозмовників.

Водночас джерела запевняють, що міністра юстиції та міністра культури наразі міняти не будуть.

“Я думаю, що осінь буде пов’язана з кадровими змінами. Дійсно, прізвища і так звучать, але я не думаю, що їх сьогодні варто озвучувати. Але до ряду міністрів є претензії як у Верховної Ради, як у профільних комітетів, так, я думаю, що і у суспільства. Тому деякі ротації в Кабміні я особисто також прогнозую”.

“Наприклад, Малюську не дуже любить Єрмак, але до нього приязно ставиться президент. По Ткаченку – він там собі щось воює, наобіцяв багато президенту – нехай виконує”, – зазначив один із депутатів фракції “Слуга народу”, – заявляв Разумков в ефірі телеканалу “Інтер”.