За словами експерта юридичної компанії “Де-Юре” Олександра Гуна, “рейдів” українцям боятися не варто, а перший раз може обійтися попередженням, передає Корупція.Інфо
Популярне: СБУ заборонила в’їзд в Україну скандальному депутату
З весни 2017 року київська влада планує перевіряти, скільки людей проживають в квартирах і виявляти українців без реєстрації, про це заступник мера столиці Петро Пантелєєв заявив ще наприкінці минулого року. Перевірки торкнуться тільки тих, хто живе в квартирах без лічильників на холодну та гарячу воду. Мета перевірки – домогтися “справедливості” при оплаті комуналки. Так, платіжки на гарячу і холодну воду в квартирах без лічильників приходить на соціальну норму споживання. При цьому норма залежить від того, скільки осіб користується послугами. Юрист компанії “Де-Юре” Олександр Гун пояснив, що загрожує українцям без реєстрації і хто має право перевіряти прописку, пише “Сегодня.ua”
Згідно зі ст. 6 Закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, українці повинні змінювати реєстрацію, якщо збираються проживати за новою адресою не менше шести місяців. При цьому військовозобов’язані, учасники судових процесів, українці з невиконаними майновими зобов’язаннями повинні повідомляти про те, що переїхали, через місяць відсутності за “старою адресою”, розповідає юрист.
Для реєстрації потрібен документ, наприклад, договір оренди житла або право власності на квартиру. Крім того, до центру адміністративних послуг потрібно принести оригінал паспорта того, хто реєструється і того, хто володіє житлом. Чоловікам також доведеться показати військовий квиток.
Українцю, який проживає не за місцем прописки, і при цьому протягом 30 днів не реєструвався, на перший раз загрожує попередження, пояснює Олександр Гун. Якщо ж протягом року “попастися” повторно – доведеться заплатити штраф від 17 до 51 гривні.
“Також, вважаю, що в разі невиконання вимог щодо реєстрації справжнього місця перебування, можуть виникнути складності у осіб, які беруть участь в будь-якому судовому процесі через те, що суд здійснює офіційне листування з такою особою за адресою зареєстрованого місця проживання. Це може призвести до того, що особа не знатиме про виклики її до суду і відповідно винесення відносно неї судових рішень”, – розповідає юрист.
Перевіряти реєстрацію можуть органи місцевої влади і співробітники центру надання адміністративних послуг. Однак, з огляду на невеликий розмір штрафів, чиновники не ходитимуть по квартирах і офісах з метою знайти українців без прописки, вважає Олександр Гун.