Україна повинна відмовитися від Криму та Донбасу, щоб вступити до НАТО та інтегруватися з ЄС.
Про це американський експерт з питань України Олександр Мотиль розповів журналісту Народної Правди.
Про можливість вибору між окупованими Кримом та Донбасом і інтеграцією, на його думку, Українці повинні обрати інтеграцію.
"Україна такий вибір має привітати, бо набагато сильніша без цих безнадійних регіонів. Інтеграція розвалених економік та ворожого населення може знищити Україну як державу. Краще без них в Європі, як з ними в Росії", – заявив Мотиль.
"В України немає іншого вибору, і поки існують НАТО та ЄС, вона мусить туди прямувати. Але необхідно собі теж усвідомлювати, що 5-та стаття угоди щодо створення Альянсу, яка передбачає, що напад на одну з держав НАТО є нападом на весь блок, не зобов'язує до інтервенції, і що ЄС може суттєво змінитися наступними роками. До речі, більш децентралізований ЄС може бути більш готовий прийняти Україну до своїх лав", – підсумував він.
Крім того, він заявив, що в питнні санкцій якихось сенсацій не буде, імовріно буде більше того, що до сих пір не вводили.
"В дійсності скасування угоди щодо обмеження ядерних ракет – це свого роду санкції, бо примусять Москву ввійти в гонку озброєння з країною, чия економіка набагато більша та життєздатніша, ніж російська, – підсумував він.
Додамо, що представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук заявив, що йому надходили пропозиції "зняти питання Криму" для закінчення війни на Донбасі.
"Я беру участь ще в двох міжнародних платформах щодо Донбасу, то на каво-брейкових паузах кажуть, що якщо Україна офіційно відмовиться, зніме кримську проблему, то це може бути серйозна платформа для вирішення питань на Донбасі", – розповів Марчук.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Представник України в ТКГ зазначив, що при цьому перемовники не дають гарантій, що і після цього остаточно питання Донбасу буде вирішене.
"Вони кажуть, що це не остаточне рішення, мовляв, це приватне. Але розмови ведуть зі мною не приватні особи", – додав він.
При цьому Марчук не уточнив, від кого саме надходять подібні пропозиції.
Він зазначив, що поки не бачить компромісу, який би сприйняло українське суспільство, і додав, що наразі мова не йде про компроміс, як такий, бо йдеться про угоду з Путіним і згоду України на всі умови, які він висуває.