Нині Збройним Силам України вдається досягати стратегічних цілей на трьох напрямках. Мовиться про Харківську, Херсонську та Донецьку області.

Про це повідомила помічниця міністра оборони США з міжнародної безпеки Селеста Валландер. Також вона прокоментувала звільнення Лимана.

Як заявила Валландер, наразі видно приголомшливий успіх на передовій у Харківській області, а також ключові стратегічні успіхи українських сил у Донецькій та Луганській областях, зокрема, нещодавнє повернення контролю над містом Лиман.

Помічниця міністра зазначила, що звільнення Лимана суттєво вплине на здатність Росії переміщати та забезпечувати свої сили на передовій.

Валландер вважає, що третя ціль України – це витіснити російські війська на лівий берег Дніпра в Херсонській області. І це для Росії буде значною поразкою, тому що ще більше видаляє її прагнення захопити Одесу.

Зараз Україна, схоже, на шляху досягнення всіх стратегічних цілей. Але це вимагає, хочу наголосити, продовження військової допомоги з боку США та міжнародної спільноти,– додала вона.

У Пентагоні заявили, що бачать обнадійливі ознаки в українському контрнаступі на Херсонщині та Харківщині.

Як розповіла заступниця міністра оборони США з питань політики Саша Бейкер, у Пентагоні уважно стежать за розвитком контрнаступу.

“Я думаю, що ми бачили деякі обнадійливі ознаки”, – зазначила Бейкер.