Декілька думок про новостворену партію “Україна – наш дім”. Здається, Ахметов вирішив не лише фінансувати чинні політичні проєкти (Смєшка й Ляшка), а повноцінно розбудовувати власну політсилу.

Про це у Фейсбуці пише політолог Віктор Таран.

В принципі логічно. Так дешевше й надійніше. Особливо на фоні падіння рейтингів Ляшка та нестабільних електоральних позицій Смешка.

На чолі партії “Україна – наш дім” Рінат поставив досвідчену й довірену людину – Бориса Колеснікова.

Партія чітко заточена на так званий електорат “юго-востока”. Їхня цільова аудиторія – виборці, для яких Медведчуківська ОПЗЖ надто радикальна, і вони за них не проголосують. А от Зеленський – занадто ліберальний. У ньому вони вже розчарувались і більш за нього вже не проголосують.

Як бачимо, електоральна ніша для партії досить велика. Ідеологія – соціальний консерватизм. Логічно, без соціального популізму жодна партія не бачить свого електорального майбутнього.

На міжнародному рівні – “нейтралітет” – ми не за Росію, ми не за США та ЄС. Україна – самодостатня країна, яка має дотримуватись нейтрального статусу і відігравати роль “моста між Росією та Заходом”.

Зважаючи, що Ахметов ніколи не воював проти жодної чинної влади, “вангую”, що вони займуть нішу такої собі конструктивної опозиції. Критика Зеленського буде. Але помірна.

У перспективі ця політсила бачить себе як коаліційний партнер “Слуг народу” у наступному скликанні парламенту.

Звісно, про це ще рано говорити. Але потенціал у цієї політсили – досить не поганий.

Чи вийде скористатись – покаже час. Спостерігаймо.

Зазначимо, що у першому з’їзді нової політичної партії “Україна – наш дім”, що відбувся в неділю в Києві, взяли участь понад 200 представників з усіх областей України. Делегати з’їзду затвердили програму і статут політичної сили, обрали керівні органи.

Лідером нової партії обрано екс-віце-прем’єр-міністра з підготовки Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012, екс-міністра інфраструктури України, мецената і політика Бориса Колеснікова.

“До ідеї створення партії ми йшли майже тридцять років, ретельно опрацьовували контури ідеології майбутньої політичної сили – не політичного проекту, а саме партії, з серйозними амбіціями, стратегічним баченням цілей і з власним планом перетворення країни. Ми зібрали найсильнішу команду професіоналів, для того, щоб міняти, перебудовувати країну, а не вбудовуватися в систему. Нас цікавлять перетворення, а не просто участь у найближчих виборах”, – сказав Колесніков на форумі “Україна – наш дім”, який відбувся після з’їзду.

За словами Колеснікова, головна властивість його соратників по партії – професіоналізм.

“Їм не байдуже, що буде з Україною через п’ять, десять, п’ятдесят, сто років. Кожен із них міг би з легкістю знайти застосування своїм знанням і досвіду за кордоном. Але ми залишилися і об’єдналися в бажанні змінити Україну. Наша політична партія – це відповідь на виклики часу. Ми об’єднались, оскільки настає час професіоналів, продиктований запитом суспільства”, – підсумував Колесніков.

Серед першочергових завдань партії “Україна – наш дім” – відновлення суверенітету і реальної державності України та досягнення соціально відчутних результатів для громадян через зростання економіки.